Policjanci z Kędzierzyna-Koźla uratowali z pożaru trzech mężczyzn. Byli pierwsi na miejscu, weszli do płonącego budynku

2

Minionej środy odebraliśmy zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci. Mundurowi uratowali z płonącego budynku trzech mężczyzn, którzy nie byli świadomi zagrożenia. Prawdopodobnie ogień został zaprószony przez ewakuowane osoby, które chcąc się ogrzać rozpaliły ognisko.

W ubiegłym tygodniu, w nocy z środy na czwartek, do dyżurnego kędzierzyńsko-kozielskiej komendy dotarło zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ul. Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Na miejsce jako pierwsi dojechali nasi policjanci – st. post. Kamila Bodnar i st. post. Damian Staniewski. Widząc duże zadymienie oraz płomienie i wiedząc, że wewnątrz budynku mogą przebywać osoby bezdomne, od razu weszli do środka.

W budynku zauważyli trzech mężczyzn, którzy nieświadomi zagrożenia spali. Mundurowi natychmiast przeprowadzili ewakuację i wyprowadzili na zewnątrz dwie osoby, trzeciego mężczyznę wynieśli z uwagi na jego trudności w poruszaniu się.

Po chwili na miejsce przyjechała straż pożarna, która ugasiła płomienie oraz zespół ratownictwa medycznego. Jeden z mężczyzn wymagał dalszej hospitalizacji i został przewieziony do szpitala.

Prawdopodobnie ogień został zaprószony przez osoby przebywające wewnątrz opuszczonego budynku. Chcąc się ogrzać mężczyźni rozpalili ognisko, od którego zajęły się nagromadzone śmieci.

2 KOMENTARZE

  1. Nie wiem jak to możliwe że do pożaru pierwsi przyjeżdżają policjanci ale brawo za uratowanie świętej trójcy z pod Kauflandu. Kiedyś przynajmniej się starali i odbierali koszyki, teraz już nic im się nie chce robić.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj