Policjanci wzięli na celownik motocyklistów. Wzmożone kontrole na drogach powiatu

0

Na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego policjanci z drogówki przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo kierowców jednośladów. Podczas trzydniowej akcji funkcjonariusze skontrolowali ponad 100 motocyklistów. Dla 11 kontrola zakończyła się mandatem. Jeden ze skontrolowanych kierowców był nietrzeźwy.

Cieplejsze i słoneczne dni powodują, że z dnia na dzień na naszych drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów.

Od piątku do niedzieli, policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki prowadzili działania, których priorytetem było bezpieczeństwo motocyklistów i motorowerzystów. Wzmożone kontrole kierowców jednośladów prowadzone były z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości i wideorejestratorów. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim prędkość z jaką poruszali się kierowcy, ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów.

Podczas trzydniowych działań policjanci skontrolowali ponad 100 motocyklistów. Dla 11 kontrola zakończyła się mandatem. W dwóch przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny. Jeden ze skontrolowanych motocyklistów był nietrzeźwy.

W piątek, około godziny 12:00 59-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na ul. Wojska Polskiego kierował motocyklem mając w organizmie ponad 0,3 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz będzie odpowiadał przed sądem. Za to wykroczenie grozi kara aresztu albo grzywny do 5000 złotych

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tych podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj