Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadki na obwodnicy północnej

7

Dzisiejszej nocy na DK40 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 36-letni kierujący stracił panowanie nad samochodem dostawczym i dachował. Niestety w wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Dzisiaj w nocy przed godziną 3.00 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 40, na nowej części obwodnicy miasta. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierujący Oplem Vivaro 36-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, jadąc w kierunku Ujazdu stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Samochód zaczął koziołkować i zatrzymał się na dachu w poprzek drogi. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować 36-latka.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w momencie zdarzenia kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Na miejscu pracował zespół policjantów, w tym technik kryminalistyki, referent dochodzeniowo-śledczy, ekspert Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, eksperci z zakresu ruchu drogowego oraz wezwany na miejsce prokurator, ratownicy medyczni i strażacy.

Teraz pod nadzorem prokuratury policjanci będą starać się ustalić dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

7 KOMENTARZE

  1. Czy ktoś z państwa najechał już na te pomarańczowe rozdzielacze kierunku ruchu? Polecam!!! super wyrzutnia do jeżdżenia na dwóch kółkach albo koziołkowania.

  2. Ten żółty plastik rozdzielający pasy ruchu spowoduje jeszcze wiele tragedii.
    2 miesiące temu zepsuł się tam TIR – ani cofnąć, ani ominąć bo brak pobocza !

  3. Ile jeszcze tragedii musi się wydarzyć, aby został usunięty ten „idiotyczny w zastosowaniu” żółty pas dzielący jezdnie.

  4. Ile jeszcze tragedii musi się wydarzyć, aby został usunięty ten idiotyczny w zastosowaniu plastik dzielący jezdnie. Kogo pozwać za tragedie, które się wydarzyły i wydarzą przez te „rozdzielacze”?.

    • Panowie policjanci na bank nie dojdą do wniosku, że to żółty plastik mógł być przyczyną wypadku. Bo przyczyna śmierci kierowcy jest już przecież znana. Nie miał pasów zapiętych.

  5. Jak znam życie to Fachowcy ustalą że głównym powodem tragedii były nie zapiete pasy.Niewazne że gości może sam chciał się ratować przed przyjazdem służb . Więcej pułapek na drogach powinno się montować aby utrudniać życie kierowcom.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj