Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru stodoły w Łanach. Niewykluczone, że doszło do nieumyślnego zaprószenia ognia lub podpalenia

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu wyjaśniają okoliczności pożaru stodoły w Łanach, do którego doszło w niedzielę około godziny 11.

Na miejscu w kluczowym momencie interweniowało 14 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki ochotników z Łan, Cisku, Dzielnicy, Polskiej Cerekwii, Przewozu, Miejsca Odrzańskiego i Roszowickiego Lasu.

Jak informuje kapitan Wojciech Żuchora z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu, w chwili przybycia pierwszych zastępów, ogień był rozwinięty. Silny wiatr i wysoka temperatura płomieni stwarzały zagrożenie dla sąsiadujących budynków.

Całkowitemu spaleniu uległa stodoła oraz drobny sprzęt rolniczy. Na szczęście strażakom udało się uchronić sąsiednie zabudowania przed rozprzestrzenieniem się ognia. Z uzyskanych informacji wynika, że w spalonym budynku nie znajdowała się instalacja elektryczna, która mogłaby spowodować zwarcie i zapłon łatwopalnych elementów. Niewykluczone, że doszło do nieumyślnego zaprószenia ognia lub podpalenia.

Skomentuj