Policjanci w szkołach i przedszkolach. Rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze. ZDJĘCIA

0

Miniony miesiąc to czas kiedy policjanci odwiedzali dzieci w szkołach. Rozmawiali z nimi o ważnych zasadach, których trzeba przestrzegać w drodze do i ze szkoły. Dzieci z pierwszych trzech klas podstawówki już wiedzą gdzie można przechodzić przez jezdnię i jak się zachować, kiedy nieznajomy proponuje podwiezienie do domu. Podczas spotkań najmłodsi otrzymywali książeczki „Bezpieczny przedszkolak”, a starsi „Pierwszaki,” „Bezpieczny rowerzysta”.

We wrześniu dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego oraz policjanci komórki ds. profilaktyki społecznej odwiedzali uczniów klas I-III w szkołach podstawowych oraz przedszkolaki na terenie powiatu kędzierzyńsko–kozielskiego. Mundurowi omawiali z dziećmi podstawowe zasady związane z bezpieczeństwem pieszych na drodze. Uczyli przepisów i rozmawiali o podstawowych zagrożeniach występujących na drogach dotyczących w szczególności pieszych. Przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i poruszać się po drodze. Stróże prawa uświadamiali maluchom jak ważne jest aby zawsze być widocznym na drodze po zmroku.

Dodatkowo policjanci z wydziału ruchu drogowego nadzorowali rejony szkół i przedszkoli. Zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierujących pojazdami przepisów drogowych w szczególności wobec pieszych. Kontrolowali również autobusy przewożące najmłodszych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj