Policjanci w przedszkolu. Przeprowadzili cenną lekcję bezpieczeństwa dla dzieci

3

Zabawa i rozmowy dotyczące bezpiecznego wypoczynku, bezpieczeństwa na drodze oraz zachowania wobec obcych osób. Tak wyglądało wczorajsze spotkanie policjantów z przedszkolakami z Kotlarni. Dzieci aktywnie i chętnie brały udział w zajęciach, a na zakończenie rozwiązały przygotowany przez mundurowych quiz, w którym wykazały się dużą wiedzą.

Wczoraj policyjni profilaktycy odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego w Kotlarni. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym jak bezpiecznie zachowywać się w domu, na podwórku, na drodze oraz podczas zorganizowanych zimowisk. Funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Radzili najmłodszym, by nie rozmawiali z nieznajomymi oraz nie przyjmowali od nich żadnych prezentów.

Przypominali również o tym, by nie oddalać się z miejsca wypoczynku bez wiedzy opiekunów. Z kolei dzieciom wypoczywającym w domu, przypomnieli o konieczności zamykania drzwi na klucz oraz o zakazie wpuszczania do domu osób nieznajomych.

W trakcie spotkania nie zabrakło także informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sala przedszkola na chwilę zamieniła się w ulicę. Dzieci przebrane za uczestników ruchu drogowego uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mundurowi wyjaśniali przedszkolakom, którą stroną drogi się poruszać gdy nie ma chodnika, jak poprawnie przechodzić przez jezdnię, dlaczego warto nosić odblaski, a także dlaczego dzieci muszą podróżować w fotelikach.

Na zakończenie policjanci przygotowali dla przedszkolaków quiz. Każdy mógł się wykazać zdobytą wiedzą, która zaskoczyłaby niejedną osobę dorosłą.

Dodatkową korzyścią takich spotkań jest kształtowanie właściwego obrazu policjanta w oczach najmłodszych. Po takich wspólnych rozmowach i zabawach dziecko, widząc na ulicy policjanta, nie będzie się wahało podejść do niego i poprosić o pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba.

3 KOMENTARZE

  1. Tak jest!!! najważniejsze kształtować obraz dobrego policjanta.Lesery,nieroby ,najważniejsze przeprowadzać kontrole i kasować mandaty za wszystko.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj