Policjanci w przedszkolach. Cenna lekcja bezpieczeństwa podczas ferii

1

Jak co roku podczas ferii zimowych kędzierzyńsko-kozielscy policjanci podejmują wiele działań w celu zapewnienia bezpiecznego wypoczynku najmłodszym. Aby ferie były bezpieczne, oprócz zwiększonej liczby patroli czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców, funkcjonariusze odwiedzają przedszkola, a także miejsca w których odbywają się półkolonie. Podczas spotkań policjanci rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie.

W trakcie ferii zimowych kędzierzyńscy policjanci w ramach działań „Bezpieczne Ferie” odwiedzają przedszkola oraz miejsca, w których odbywają się zorganizowane formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze spotkali się już m.in. z dziećmi z Przedszkola Nr 7 i Nr 17 w Kędzierzynie-Koźlu

W trakcie spotkań mundurowi przypomnieli najmłodszym. jak bezpiecznie zachowywać się w domu, przedszkolu oraz na placu zabaw. Wskazali między innymi jak postępować podczas kontaktu z obcymi oraz jak wyzywać pomoc.

Rozmawiano także na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wyjaśnili przedszkolakom, dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci dodatkowo muszą podróżować w fotelikach. Policjanci wskazali również, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także tłumaczyli dlaczego  warto nosić odblaski.

Spotkanie dla dzieci było dobrą zabawą, dzięki której zdobyły cenną wiedzę o bezpieczeństwie. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie, a także chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

1 KOMENTARZ

  1. Kiedyś zajęcia w przedszkolach i szkołach prowadziła straż miejska. Ciekawe co się stało że już tego nie robią strażnicy miejscy. Czy naprawdę. Straż miejska jest potrzebna w Kędzierzynie. Wszystko schodzi na …psy!

Skomentuj