Policjanci ustalili, kto siedział za kierownicą dacii. Kobieta ukarana za spowodowanie kolizji

7

Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci wiedzą już kto jest sprawcą niebezpiecznej kolizji z ul. Brzechwy. To 26-letnia obywatelka Ukrainy. Całe zdarzenie zostało nagrane kamerą zainstalowaną w aucie poszkodowanego.

W czwartek (14 października) około godziny 17:00 policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym do którego doszło na ul. Brzechwy pomiędzy osiedlami Kuźniczka i Cisowa. Jak ustalili funkcjonariusze na łuku drogi kierująca dacią nie zachowała należytej ostrożności przy wymijaniu i uderzyła lusterkiem w jadącego z przeciwka forda.

W wyniku tego zdarzenia, poszkodowany stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i dachował, natomiast osoba kierująca dacią odjechała z miejsca zdarzenia. Na szczęście nikt nie został ranny. Zdarzenie to zostało nagrane na wideorejestratorze zainstalowanym w pojeździe poszkodowanego. Ustaleniem sprawcy kolizji zajął się zespół do spraw wykroczeń z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy.

Policjanci przy współpracy z lokalnymi mediami szukali świadków oraz zbierali informacje, które po kilku dniach doprowadziły do ustalenia osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie. To 26-letnia obywatelka Ukrainy. Kobietę za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarano wysokim mandatem. Na jej konto przypisano także punkty karne.

7 KOMENTARZE

  1. A dlaczego poszkodowany nie dostał mandatu za stworzenie zagrożenia wlasnego i innych gdzie sam trzymał sie również srodka jezdni?? Gdyby trzymał sie pobocza nikt by nie ucierpiał. Owszem obywatelka Ukrainy bez winy nie jest bo sie nie zatrzymała po tym jak lusterko jej odpadło ale z drugiej strony skąd miała wiedziec że (poszkodowany) za zakrętem nie potrafi zapanowac nad samochodem i wyleci do rowu… Odnośnie karania to jak maja ukarać to obojga kierowców!!

  2. Winna, ale nie tylko ona. Dziwię się, że drugi kierowca miał się za niewinnego, przecież on jechał prawie tak samo niebezpiecznie – przy osi jezdni. Chyba powinien jechać na ile to możliwe blisko prawej krawędzi? Nie było żadnych przeszkód po prawej stronie. Byłoby bezpieczniej. Ale cóż, może się nie znam?

  3. Bzdury tu piszecie i tyle! większa część drogi z Kuźniczek do Cisowej to jedna wielka przeszkoda! droga jest wąska, wysoki krawężnik od którego lepiej trzymać się z daleka a przede wszystkim prędkość, większość zapier…. tam ponad 100km/h, wina ewidentnie obu kierowców, również tego buraka który nie umiał zapanować nad pojazdem który lekko dostał lusterkiem! wystarczy jechać wolniej.

  4. Poszkodowany to ma jakieś chody w policji, że nie został ukarany? Gdyby jechał prawidłowo nie doszło by do kolizji. Czy może chodzi o to, że obywatelkę Ukrainy łatwiej ukarać.

  5. To chyba jakiś jaja sobie policja robi, przecież widać wyraźnie że nie przekroczyła linii. Tak pewnie znajomek policji a ktoś musi zapłacić za brak umiejętności jazdy kierowcy Forda który pewnie nie miał AC i czeka teraz na zakup nowego samochodu bo jego poszedł na złom. Oj policjo szkoda słów.

Skomentuj