Policjanci sprawdzali, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów, a dzieci podróżują w fotelikach

0

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego przeprowadzili akcję „Pasy”. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 30 kierujących i 4 pasażerów, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Celem akcji jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa.

 Wczoraj policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki, przeprowadzili działania „Pasy”. Podczas akcji 12 funkcjonariuszy zwracało szczególną uwagę na to czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w fotelikach.

W czasie prowadzonych działań policjanci skontrolowali ponad 120  pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 30 kierujących i 4 pasażerów, którzy podczas jazdy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, zapięte pasy bezpieczeństwa podczas jazdy oraz używanie fotelików do przewożenia dzieci, zmniejszają skutki obrażeń, jakie zwykle odnoszą uczestnicy wypadków drogowych. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają, narażając tym samym siebie oraz pozostałych pasażerów na poważne obrażenia.

Źródło: policja w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj