Policjanci sprawdzają autobusy wiozące dzieci na wakacje. Wystarczy jeden telefon, by umówić kontrolę

0

Podczas wakacji policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki kontrolują autobusy wyjeżdżające na drogi. To bardzo ważny element wakacyjnej podróży. Rodzice wyjeżdżających na wakacyjny wypoczynek dzieci muszą mieć pewność, że ich pociechy jadą sprawnym autobusem. Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdu, a także trzeźwość kierowcy.

Żeby podróż dziecka autobusem była udana i przede wszystkim bezpieczna, warto zgłosić taki autobus do policyjnej kontroli. Może to zrobić każdy – opiekun wycieczki, czy też rodzic, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wystarczy zadzwonić do dyżurnego naszej jednostki (tel. 47 863 42 04) lub do Wydziału Ruchu Drogowego (tel. 47 863 42 76). W Kędzierzynie-Koźlu taka kontrola odbywa się na parkingu Komendy Powiatowej Policji przy ul. Wojska Polskiego 18.

Wykaz wszystkich punktów kontroli autobusów na terenie województwa opolskiego można znaleźć na stronie internetowej – wykaz punktów kontroli autobusów.

Podczas kontroli policjanci szczegółowo sprawdzają stan techniczny pojazdu, dokumenty i obowiązkowe wyposażenie, a także stan trzeźwości kierowcy. Dzięki temu zarówno opiekunowie wycieczki jak i rodzice będą mieć pewność, że dzieci wyruszą w bezpieczną podróż sprawnym autokarem.

Pamiętajmy jednak o tym, że jeżeli mamy jakiekolwiek podejrzenia co do stanu technicznego autobusu, czy też stanu trzeźwości kierowcy nie powinniśmy się zgodzić na wyjazd i wezwać na miejsce policjantów.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj