Policjanci spotykali się z uczniami. Rozmawiali o zagrożeniach czyhających na nich w internecie

3

Profilaktycy z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Solarni. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o cyberzagrożeniach. Poruszyli także temat demoralizacji oraz odpowiedzialności prawnej młodych osób.

Prawie każde dziecko ma w obecnych czasach dostęp do komputera, czy smartfona. Urządzenia te pozwalają na szybkie i łatwe korzystanie z internetu oraz komunikowanie się z rodzicami, czy znajomymi. Powinniśmy jednak pamiętać, że serfowanie w sieci wiąże się z pewnymi zagrożeniami, a niewłaściwe korzystanie z internetu może nieść za sobą konsekwencje prawne.

W tym celu nasi profilaktycy spotkali się z uczniami szkoły podstawowej w Solarni i rozmawiali na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci wyjaśnili uczniom, na czym polega zjawisko cyberprzemocy, hejtu i prześladowania. Poruszyli także tematykę odpowiedzialności prawnej osób w tak młodym wieku. Mundurowi przestrzegali przed popełnianiem czynów zabronionych, tłumacząc że skutki niewłaściwych decyzji mogą mieć wpływ na ich przyszłość. Podkreślali, że wbrew pozorom, nikt w sieci nie jest anonimowy i każda aktywność pozostawia ślady.

Funkcjonariusze mówili również o wzajemnym szacunku w relacjach z rówieśnikami i osobami dorosłymi. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie dzieliły się zdobytą wiedzą oraz udzielały odpowiedzi na zadawane pytania.

3 KOMENTARZE

  1. Policja niech się zajmuje ogólnym bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców a nie wciąż lansować się w lokalnych mediach. Każdy widzi jacy oni są – chowają się po krzakach i jakie podejście mają do nas. Dotyczy to również dzielnicowych nie tylko krawężników.

Skomentuj