Policjanci ślubowali na sztandar. Czterech nowych funkcjonariuszy w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA]

23

„Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu złożyło 4 nowych funkcjonariuszy. Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Hubert Adamek przywitał młodych adeptów, życząc im satysfakcji z pełnionej służby i sukcesów zawodowych. Teraz nowo przyjęci policjanci odbędą szkolenie podstawowe, po czym wrócą do naszej jednostki. Przypominamy, że dobór do policji wciąż trwa.

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się ślubowanie 4 nowo przyjętych policjantów. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Hubert Adamek złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników i panujące obostrzenia, przebieg ślubowania został zmieniony. Miał ono uproszczoną formę i odbywał się bez gości. Teraz nowo przyjęci policjanci odbędą szkolenie podstawowe, po czym wrócą do naszej jednostki, gdzie będą dbać o bezpieczeństwo obywateli.

Przypominamy, że dobór do policji wciąż trwa. Dokumenty można składać całodobowo w kędzierzyńsko-kozielskiej komendzie i komisariacie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

23 KOMENTARZE

 1. Nabory trwają, bo potrzeba takich czwórek do wsadzania babć do radiowozów. Oraz większych grup, które będą stały na Mickiewicza w Warszawie, aby dziadziuś Jarek miał spokój koło domu.

 2. „Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” Śmiech na sali….
  Kolejni co przyszli odwalić byle do emerytury. Dzisiejsze czasy pokazują jak nasi dzielni funkcjonariusze działają na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Czyli tak naprawdę dla rządzących. Co było pokazywane ostatnio w mediach. No cóż tu też trzeba przypomnieć, że jest jeszcze taka formacja w policji jak dzielnicowi, których notabene nikt nie zna i nie widział. Ale i sami dzielnicowi nie znają mieszkańców rewiru ,który mają pod opieką. Jak widać czasy się zmieniły nawet przysięga ,którą składają nie tylko policjanci nic nie znaczy, ot kolejna formułka do wypowiedzenia….

 3. Szybko, szybko po przysiędze na sztandar w auto i do Warszawy, tam jesteście potrzebni żeby za obywatelami biegać, odgradzać, legitymować, gaz rozpylać, tyle roboty, że nie wiadomo kiedy można spać.

 4. Całą rotę wydrukować trzeba było….a tam jest jak Byk napisane: chronić,pomagać i bronić najsłabszych. A nie pałowanie bezdomnych i wywożenie ich do lasu.Albo pobicie w radiowozie ,w konsekwencji zmarł zadusił sie wymiocinami itd itp……………. a teraz pytanie. czy to są nowe kadry z tych roczników , co jak powiedział wykładowca ze szkoły w Szczytnie….. że z braku chętnych biorą wszystkich – psychopatów i zboczeńców ? mam nadzieję że oni nie trafili do KK. Po wyglądzie powinni trafić do pracy papierkowej za biurko….. I tu ugryzłem się w język.

 5. Panowie Policjanci! Bądźcie z nami, bądźcie dla nas. Kobiety (i nie tylko) protestujące nie mają krwi na rękach (jak próbują wmówić), to nie zbrodnia protestować. Nawet bez wielkich muskułów jesteście silniejsi od starszych kobiet, nie traktujcie ich jak przedmiotów.
  Jeśli nie wiecie, to sprawdźcie ( bez słuchania bzdur), co oznacza błyskawica.
  W naszym mieście poznawajcie wszystkie ulice, zakamarki. Nie dopuszczajcie do bezprawia na Targowej. Patrolujcie, nie tylko siedząc w samochodach z włączonym silnikiem. Jeśli będziecie dzielnicowymi, to pokażcie się mieszkańcom, posłuchajcie, co mają do powiedzenia ( teraz mało kto zna dzielnicowego).
  Jesteście potrzebni, pracujcie na autorytet, bo niestety tego brak.

 6. Tak wszyscy plują na policjantów, ale jak mają problem to policja wtedy dobra 😁 . To skoro policja taka zła to po co tam idą ? chyba że są to tzw. uprzejmie informuję 🤗

   • Przeczytaj sobie to z 10 razy i złap sens.Przejedz się do Francji, Niemiec i zobacz jak tam postępują z bezprawnymi manifestacjami. Bardzo PRAWORZĄDNIE :))

 7. Wieść gminna niesie, ze młodzi policjanci nie odbywają szkoleń tylko są poddawani praniu mózgu, żeby czasem nie byli empatyczni dla normalnych ludzi, mają służyć systemowi i stać na straży bezprawia ich przedstawicielom,.Nie wiem czy to prawda, oby nie

 8. Kochani mieszkańcy przecież pisałem Wam niedawno że te niepełnosprytne panie będą rozganiać armatkami wodnymi itp itd.Wiadomo było że tak to się skończy>Spotkałem się wtedy z wielkim hejtem od pań feministek co to nosek zadarty do góry mają i koniecznie przypudrowany,ale niestety słoma z butów wystaje.Starałyście się bardzo a wyszło jak zawsze czyli beznadziejne.Nie tędy droga.

    • Wystarczą te przepisy obowiązujące od wielu lat w Polsce. :))
     Doucz się odnośnie KK, KPK, KC, KPC dodatkowo przejrzyj ustawy odnośnie epidemii uchwalonej i opublikowanej za rządów PO-PSL. Miłej nauki.
     Gdybyś nie wiedział, zdanie w formie pisemnej zaczyna się z dużej litery.

Skomentuj