Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas wakacji

10

Jak się zachować nad wodą i na podwórku, co zrobić kiedy nieznajoma osoba częstuje słodyczami oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze. O tym wszystkim funkcjonariusze z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej rozmawiali z dziećmi z Przedszkola Nr 18 w Sławięcicach. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Funkcjonariusze z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej odwiedzili dzieci z przedszkola nr 18 w Sławięcicach. W trakcie spotkania asp. Małgorzata Cisowska i mł. asp. Paweł Szymkowiak przypomnieli przedszkolakom jak bezpiecznie zachowywać się w domu, na placu zabaw oraz nad wodą. Wskazali między innymi jak postępować podczas kontaktu z obcymi, przestrzegając dzieci by nigdy nie oddalały się z nieznajomymi, a także jak wyzywać pomoc.

Rozmawiali również na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci wyjaśnili przedszkolakom dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci dodatkowo muszą podróżować w fotelikach. Mundurowi wskazali, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także tłumaczyli dlaczego należy nosić odblaski.

Spotkanie dla dzieci było dobrą zabawą, dzięki której zdobyły cenną wiedzę o bezpieczeństwie. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie, a także chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

To nie jedyne działania mające na celu zapewnienie dzieciom bezpiecznego wypoczynku, jakie podejmują kędzierzyńsko-kozielscy policjanci. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych funkcjonariusze ruchu drogowego podczas wakacji będą prowadzić wzmożone kontrole autokarów oraz samochodów przewożących dzieci. Będą także sprawdzać czy są one przewożone w fotelikach oraz czy mają pozapinane pasy.

W trakcie codziennej służby policjanci będą częściej kontrolować miejsca, gdzie dzieci i młodzież spędzają czas. Patrole pojawią się również w rejonach akwenów, oraz w punkty sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych, gdzie funkcjonariusze będą prowadzić kontrolę pod kątem sprzedaży ich osobom niepełnoletnim.

10 KOMENTARZE

  1. Policja niech się zajmie tym do czego zostali powołani. A prelekcje o bezpieczeństwie to może kto inny wyłożyć.
    Właśnie bezpieczeństwo! Jak na razie policje nie pomaga mieszkańcom. To znaczy w ciągu dnia policji jest jak „mrówków” a po 15ej a szczególnie 22ej prawie nikogo ot 2 radiowozy na miasto. Sami funkcjonariusze nie przykładają się do swej pracy byle do emerytury. Gdzie są patrole piesze, gdzie są dzielnicowi ? Jednym to nie policja tylko biurokracja czyli dziadostwo i brak jakiegokolwiek bezpieczeństwa.

  2. Czy mówili coś o spacerach ulicą Mickiewicza? Że nie wolno.
    A jakby sobie Krzysiu i Nela chcieli kwiatki położyć przy pomniku, to może im pan żołnierz przy biernej obserwacji kolegów w granatowych mundurach, zabrać i nie oddać.

  3. No jak to, wczoraj w 0.5 godz. po kozielskiej przemknęły 4 radiowozy, 5 stał w krzakach na obwodnicy, to mało? Policja działa zwarta i gotowa od 7 do 15, a później to w krzakach i wioskach pilnują prędkości.

  4. Odpowiedz na pytanie, fritz. Co robisz ze swoimi złośliwościami? Nie byłeś ostatnio u spowiedzi i tak ci wali, że idiotyzmy wypisujesz?

    • Nie chodzę do kościoła a więc nie mam komu i po co się spowiadać. Natomiast ty ostatnio nie odwiedziłeś swego psychiatry co widać po kretyńskim i nie na temat wpisie. I kto tu jest złośliwy jak czyrak na dupie i czepia się innych nie wiadomo o co ? Ty felixie – jesteś sfrustrowany nudzisz się nie masz o czym pisać i plujesz jadem na tych którzy mają coś do powiedzenia.

Skomentuj