Policjanci rozmawiają z najmłodszymi i pilnują bezpieczeństwa przy szkołach. Trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

2

Jak co roku we wrześniu trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla częściej patrolują rejon placówek oświatowych, sprawdzając zachowanie kierowców wobec dzieci i młodzieży idących do szkoły, a także odwiedzają szkoły i przedszkola. Podczas wizyt mundurowi rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie w różnych codziennych sytuacjach.

Przez cały wrzesień w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” dzielnicowi, policjanci z ruchu drogowego oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką, odwiedzają przedszkolaków oraz pierwszoklasistów ze szkół podstawowych.

Podczas spotkań policjanci przypominają najmłodszym w jaki sposób bezpiecznie korzystać z dróg. Wskazują  jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji, na które są narażeni pokonując codzienną drogę do szkoły i domu. W trakcie rozmów mundurowi zachęcają do noszenia elementów odblaskowych oraz tłumaczą dlaczego są one tak ważne dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze przypominają również dzieciom numer alarmowy 112 oraz wskazują jak z niego korzystać oraz jak postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Na spotkaniach policjanci rozdają książeczki edukacyjne opracowane przez Zespół ds. Profilaktyki Społecznej i Nieletnich z Policji w Opolu oraz odblaski.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

  1. „Policjanci rozmawiają z najmłodszymi i pilnują bezpieczeństwa przy szkołach. Trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”…. tak brzmi tytuł. No tak policja drogowa pilnuje rzekomo niesfornych kierowców w miejscach gdzie nie ma takiego niebezpieczeństwa (ulubione kryjówki policjantów), gdzie łatwo złapać przekraczającego prędkość. Czyli tylko by dowalić mandat. Natomiast brak policjantów ruchu drogowego w tych miejscach gdzie stykają się piesi z poruszającymi pojazdami czyli w mieście na drogach o dużym natężeniu ruchu. Pozostali funkcjonariusze (z innych wydziałów) też się nie przepracowują ale żądać większej płacy potrafią bo jak coś to pójdą na lewe L4. Dziwne że wówczas ZUS nie interweniuje…. Policjanci weźcie się do uczciwie i rzetelnie wykonywanej pracy stróża prawa. A dzieciom nie wciskajcie ciemnot bo bajki niech lepiej opowiadają fachowcy czyli aktorzy.

  2. Tak właśnie się dzieje, lepiej siedzieć w ciepełku i nawijać dzieciakom makaron na uszy niż pilnować porządku i ścigać bandziorów i pijaków.

Skomentuj