Policjanci razem z ratownikami WOPR przeprowadzili lekcję bezpieczeństwa dla dzieci z „Brzdąca”

3

Beztroski wypoczynek połączony z rekreacją w wodzie i nad wodą to nieodłączny element wakacji. Dlatego nasi policjanci regularnie spotykają się z dziećmi promując bezpieczne zachowania związane właśnie z wypoczynkiem nad wodą. Tym razem, wspólnie z ratownikami Oddziału Rejonowego WOPR w Kędzierzynie-Koźlu, mundurowi spotkali się z dziećmi na przystani Szkwał.

Połowa wakacji już za nami, jednak wszystkie służby ratunkowe nieustannie dokładają wszelkich starań, aby wypoczynek był bezpieczny. Dlatego wczoraj na przystani Szkwał nasi profilaktycy wspólnie z ratownikami Oddziału Rejonowego WOPR w Kędzierzynie-Koźlu spotkali się z dziećmi ze stowarzyszenia „Brzdąc”. W trakcie zajęć najmłodsi uczyli się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, jak należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, a także poznawali metody praktycznego wykorzystania sprzętu ratowniczego.

W ramach akcji „Kręci Mnie Bezpieczeństwo Nad Wodą” mundurowi uświadamiali uczestników zajęć o zagrożeniach jakie może ze sobą nieść rekreacja wodna, a także promowali odpowiedzialne postawy i przypominali o zasadach bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku nad wodą.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach odpowiadając na zadawane pytania. Mogły także przećwiczyć, jak w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze rozdali podopiecznym stowarzyszenia „Brzdąc” różne gadżety promujące bezpieczny wypoczynek nad wodą.

3 KOMENTARZE

  1. Przepraszam dla kogo ta impreza? 5 dzieciaków, 3 ratowników i nieodzowny patrol policji nad odgrodzona rzeką, czy aby na pewno tak to powinno wyglądać?

  2. Policjanci niech nie będą hipokrytami. Uczą dzieci tego czego sami nie przestrzegają. Ile jest w weekendy pijanych drących się gówniarzy a stróżów brak. Lepiej po krzakach się chować niż interweniować, byle służba jak najszybciej minęła i bliżej do emerytury.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj