Policjanci przerwali nocną jazdę pijanego kierowcy. 28-latek miał dwa promile i sądowy zakaz prowadzenia

2

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę osobówki, którego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile w jego organizmie. Ponadto 28-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W nocy z 8 na 9 maja policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy, patrolując ulice naszego powiatu, zwrócili uwagę na hyundaia, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli i poddali kierowcę badaniu trzeźwości. Wykazało ono, że 28-latek miał w wydychanym powietrzu niemal 2 promile alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz za swoje zachowanie 28-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu zagrożone jest karą nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci apelują: Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

  1. A powinien dostać nagrodę za to że się zatrzymał i nie uciekał. Ot taki gest dla innych. Hahaha.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj