Policjanci poszli na zakupy. Dwa nowe radiowozy zasiliły flotę mundurowych z Kędzierzyna-Koźla

7

Kolejne nowe radiowozy zasiliły tabor kędzierzyńsko-kozielskiej policji. Dwa oznakowane radiowozy będą używane podczas codziennej służby przez funkcjonariuszy z prewencji. Samochody zostały zakupione ze środków budżetowych przy wykorzystaniu środków w ramach Programu Modernizacji Policji.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali kolejne radiowozy. Wśród nowych policyjnych pojazdów zakupionych z budżetu policji, znalazły się Kia Ceed i Volkswagen Caddy. Samochody te charakteryzują się dobrymi parametrami technicznymi oraz są wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających bezpieczeństwo.

Nowe radiowozy są używane w codziennej służbie przez policjantów z prewencji. Kia Ceed w wersji kombi trafiła do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Pojazd ma benzynowy silnik 1,4 o mocy 140 KM oraz bogate wyposażenie, aby policjanci mogli sprawnie i szybko, a zarazem bezpiecznie, wykonywać postawione przed nimi zadania.

Drugi radiowóz to Volkswagen Caddy. Furgon jest idealny dla służby prewencyjnej. Trafił do policjantów z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Volkswagen Caddy kryje pod maską turbobenzynowy silnik 1.4 o mocy 125 KM. Jest przystosowany do przewozu 4 policjantów i osoby konwojowanej w izolowanym przedziale. Nowością w tej grupie radiowozów są automatyczne skrzynie biegów DSG.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

7 KOMENTARZE

  1. Chodzić się nie chce to auto trzeba kupić A potem tylko patrzeć jak rano i wieczorem gdy jest zmiana to radiowozy jak taksówki jeżdżą. A Kędzierzyn Koźle przestępcy podpalają albo rozwalają. Tylko patrole piesze działają odstraszajaco . Amen

Skomentuj