Policjanci odwiedzili dzieci w przedszkolu. Była zabawa, ale też cenna lekcja bezpieczeństwa

5

W Międzynarodowy Dzień Dziecka policjanci z Kędzierzyna-Koźla zrobili niespodziankę i odwiedzili dzieci z przedszkola nr 21 w K-Koźlu. Najmłodsi mogli się zapoznać z motocyklem i policyjnym radiowozem, siadając za ich sterami. Była to również dobra okazja by porozmawiać z przedszkolakami o bezpieczeństwie.

W Dniu Dziecka policjantka z zespołu ds. Profilaktyki Społecznej asp. Małgorzata Cisowska i funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego st. post. Sebastian Roter odwiedzili dzieci z przedszkola nr 21 w Kędzierzynie-Koźlu. Ze względu na pandemię Covid-19 w poprzednim roku nie było zbyt wielu okazji, żeby spotykać się z przedszkolakami, dlatego też policjanci z chęcią pojechali  zobaczyć  się z dziećmi z okazji ich święta.

Wizyta policjantów była dla dzieci okazją do dobrej zabawy, mogły one usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i motocykla, zobaczyć jak działa sygnalizacja świetlna i dźwiękowa oraz zrobić sobie zdjęcia. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi  przypomnieli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego jak ważne jest noszenie odblasków, a także jak należy się zachowywać w przypadku kontaktu z osobami nieznajomymi  oraz w domu i podczas zabaw poza domem.

5 KOMENTARZE

  1. Nocą na całe miasto 2 radiowozy a ich funkcjonariusze chowają się po krzakach i śpią. W ciągu dnia wyjeżdżą paliwo bezsensu wałęsając się po ulicach miasta możliwości lub zabawiają dzieci – rzekome bezpieczeństwo. I jakoś do emerytury. Brawo ! Tylko tak dalej – a na pewno przestępstw będzie mniej.

  2. Oni się nie wałęsają tylko załatwiają ważne sprawunki, kiedyś trzeba zrobić jak się pracuje 400 godz. i nie ma czasu na nic taki zapierdol, wszystkich odwiedzić i wszędzie pokazać klatę do medalu.

  3. Zgodnie z kawałem.
    Kierownik budowy pyta się; dlaczego kursujecie z pustymi taczkami ? Kierowniku jest taki zapierdol, że nie ma kiedy je załadować.
    Trzeba obowiązkowo okazać klatę do medalu, pobrać pensję i na emeryturkę.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj