Policjanci odwiedzają uchodźców z Ukrainy. Rozmawiają o bezpieczeństwie i możliwościach uzyskania pomocy

3

Dzielnicowi odwiedzają uchodźców przebywających na terenie naszego powiatu. Informowali naszych wschodnich sąsiadów jak nawiązać kontakt z Policją w razie sytuacji im zagrażającej oraz o sposobach uzyskania pomocy. Rozdali także materiały zawierające numery infolinii dla uchodźców oraz porady, jak nie stać się ofiarą przestępstwa.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu regularnie spotykają się z uchodźcami. W trakcie spotkań funkcjonariusze informują o możliwościach nawiązania kontaktu z policją w razie sytuacji zagrażającej ich bezpieczeństwu oraz o miejscach gdzie mogą uzyskać pomoc.

Mundurowi uświadamiają także naszych wschodnich sąsiadów uciekających przed wojną o obowiązujących w Polsce przepisach. Zwracają również uwagę na konieczność natychmiastowego nawiązania kontaktu z policjantami w razie posiadania jakiejkolwiek wiedzy na temat możliwego zagrożenia dla ich bezpieczeństwa.

Osobom uczestniczącym w spotkaniach policjanci wręczyli materiały profilaktyczne w języku ukraińskim i polskim. Zawarto w nich kilka porad, jak nie paść ofiarą przestępców wykorzystujących trudną sytuację osób uciekających przed wojną oraz ważne numery infolinii dla obywateli Ukrainy. Tego typu spotkania będą kontynuowane.

3 KOMENTARZE

  1. Czy policjanci zostali wyposażeni w ulotki Kai Godek ? Ta pokraka bardzo troszczy się o wszystkie Polki, a teraz na sercu leżą jej Ukrainki i ich łona, chce wśród nich nieść oświecenie…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj