Policjanci kontrolowali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w autobusach

17

W związku z sygnałami płynącymi od mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i pracowników komunikacji miejskiej o osobach ignorujących obowiązek dotyczący zakrywania ust i nosa w autobusach, policjanci rozpoczęli kontrole. Podczas dzisiejszych działań mundurowi zamiast mandatu przypominali podróżującym o obowiązujących obostrzeniach i rozdawali maseczki.

Codziennie napływają do nas informacje o nowych zakażeniach koronawirusem. Dlatego w obliczu czwartej fali pandemii apelujemy o przestrzeganie nakazów i zakazów służb sanitarnych. Musimy mieć świadomość, że nieprzestrzeganie ich może narazić na utratę zdrowia lub życia nas samych, naszych bliskich i inne postronne osoby.

W związku z sygnałami płynącymi od mieszkańców i pracowników komunikacji miejskiej o ignorowaniu przez część podróżujących obowiązku zasłaniania ust i nosa w autobusach, policjanci mając na uwadze zdrowie mieszkańców naszego regionu rozpoczęli kontrole. Podczas działań mundurowi przypominali podróżującym o obowiązku zasłaniania ust i nosa w komunikacji miejskiej. Dzisiaj zamiast mandatu funkcjonariusze pouczali i rozdawali maseczki.

Przypominamy, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, w tym również w reguluje art. 116 Kodeksu Wykroczeń, który mówi kto „nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków wynikających z przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych lub z decyzji wydanych na podstawie tych przepisów (…) podlega karze grzywny lub nagany”.

 

17 KOMENTARZE

  1. Sklepy a zwłaszcza z rana obok Targowej też trzeba skontrolować. Bowiem przychodzą bez masek do sklepu w celu zakupów i pomimo zwrócenia uwagi przez ekspedjętke kupujący ma to gdzieś . Natomiast ekspedientki ze strachu wolą obsłużyć takiego delikfenta.

  2. A gdzie była Policja?Marsz Niepodległości w Warszawie,kilkadziesiąt tysięcy ludzi i NIKT z uczestników NIE miał MASECZKI !!! Dlaczego tam policja nie interweniowała i NIE rozwiązała tego marszu???Czuwaj!

Skomentuj