Policjanci i inspektorzy WITD kontrolują autokary, które zabierają dzieci na zimowy wypoczynek

1

Od poniedziałku w województwie opolskim rozpoczęły się ferie zimowe. Jak co roku w trakcie zimowego wypoczynku policjanci oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu będą prowadzili wzmożone kontrole autokarów oraz samochodów przewożących dzieci.

Zbliża się czas zimowego wypoczynku. Ferie zimowe to okres wyjazdów na kolonie i obozy. Jak co roku w tym czasie policjanci będą prowadzić na drogach naszego powiatu wzmożone kontrole autokarów oraz samochodów przewożących dzieci. Oprócz bieżących kontroli na drogach, funkcjonariusze z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu będą także sprawdzać stan techniczny autokarów oraz uprawnienia i trzeźwość kierowców na prośbę rodziców oraz organizatorów wycieczek.

Rodzice, opiekunowie oraz organizatorzy wycieczek, którzy chcieliby, aby autokar był skontrolowany przed podróżą, proszeni są o przekazanie informacji o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, dzwoniąc pod numer 478634276 lub Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu pod numerem telefonu 77 4742122.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj