„Policjanci, chodźcie z nami! Doceniamy, co dla nas robicie!” Protestujące kobiety podziękowały mundurowym

35

Służby mundurowe zostały pozytywnie zaskoczone przez uczestników drugiego dnia protestu wobec zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Po przepełnionym negatywnymi emocjami pierwszym dniu marszu, tym razem postawiono na wstrzemięźliwość i szacunek dla pracy policji.

Policja w pełnej gotowości była już przed wyruszeniem marszu. Radiowozy ustawione były w różnych punktach miasta. Całkiem sporym zaskoczeniem dla policjantów był apel uczestniczki marszu do wszystkich zebranych osób o opanowanie emocji. Podkreśliła, że to nie policja jest wrogiem, tylko rząd. Kobieta przeprosiła funkcjonariuszy za niektóre sytuacje z niedzielnego marszu, podkreśliła, że uczestnikami kierowały emocje i nie powinno do nich dojść.

Policjanci, przepraszamy, rozumiemy waszą sytuację. Wiemy, że macie żony, córki i zgadzacie się z naszymi poglądami. Walczymy o przyszłość również dla waszych rodzin i doskonale wiemy, że gdybyście tylko mogli, stanęlibyście obok nas i wspólnie z nami manifestowali niezadowolenie – mówiła protestująca kobieta.

„Policjanci chodźcie z nami”, „Policjanci dziękujemy za wsparcie”, „Doceniamy, że dbacie o nasze bezpieczeństwo” – to jedne ze sloganów, które wykrzyczeli protestujący podczas wczorajszego marszu.

Drugi dzień manifestacji był zdecydowanie spokojniejszy, choć nie obyło się bez kilku interwencji. Jak podkreślił podinspektor Hubert Adamek, komendant kędzierzyńsko-kozielskiej policji, na łamanie obowiązujących przepisów policja nie może pozwolić.

Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom, uczestnikom ruchu drogowego. To, z czym mieliśmy do czynienia, to wyjście części uczestników protestu na pas ruchu, blokując go. Popełnili wykroczenie w ruchu drogowym. Takie coś nie może mieć miejsca. Dziś ludzie protestujący są bardziej zdyscyplinowani. Pamiętajmy, że wyrażanie swoich poglądów nie może wiązać się z łamaniem przepisów. Na to nigdy nie będzie zgody – zaznaczył komendant.

Do trwających w całej Polsce protestów i pojawiającej się nagonki na policję ustosunkował się na stronie internetowej policyjnych związków zawodowych przewodniczący Rafał Jankowski.

„Jeśli o tym nie wiecie, to informuję Was: policjanci są również obywatelami naszego kraju. Zmagają się z takimi samymi codziennymi problemami jak wszyscy Polacy. Mają swoje przekonania religijne i sympatie polityczne. My swoje przekonania zostawiamy w domu, wychodząc na służbę. Policja musi być apolityczna i neutralna światopoglądowo. I nie może być elementem wykorzystywanym w grze w zależności od potrzeb politycznych poszczególnych grup. Informuję, policjanci nie są niczyimi wrogami i przeciwnikami. Walka z policją jest drogą donikąd. Policja stoi po stronie prawa i my policjanci będziemy reagowali wszędzie tam, gdzie prawo będzie łamane, bez względu czy będą je łamać protestujący przedsiębiorcy, zwolennicy aborcji czy kibole” – apeluje przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Przed nami kolejny, trzeci dzień marszu kobiet. Protestujący startują o 17 przed dworcem PKP.

35 KOMENTARZE

  • Te „małolaty” doskonale wiedzą co może ich spotkać w życiu po decyzji TK. Dlatego protestują.
   Kobiet nie widziałeś, ale widziałeś u nich „mleko pod nosem”?
   Dobrze że nie rzuciłeś się zlizywać. Pewnie byłbyś w siódmym niebie, mimo że to mleczko małoletnie.

   • do adepta :Małolaty niech najpierw przeczytają przepisy ustawy ze zrozumieniem a to dla nich góra lodowa. Co do mleka to w swoim życiu już go tyle wypiłem ,ze siódme niebo mi nie potrzebne

  • i na to wychodzi cała na biało Violetta Porowska stoi jak paprotka w ostatnim rzędzie. Jak ona to wytrzyma, no i te usta wściekle czerwone, nie może zaprezentować, bo maseczka. Tragedia, wyborcy Violki, tragedia.

  • małolaty bo można się polansować na fb ale też stare poesbeckie konfidentki, które nie wiedzą dobrze po co lecz zawsze wyłażą z pieczar na dźwiek trąbki..

  • PiS niczego nie zbudował w Polsce poza kosmicznym długiem i wzrostem cen. PO wybudowała stadiony, gazoport, ponad 3000 km dróg szybkiego ruchu, 100 tysięcy przedszkoli, wymieniono w całym kraju wodociągi i oczyszczalnie wody, odnowiono dworce kolejowe i zakupiono pociągi, wybudowano zbiorniki retencyjne, wybudowano Orliki i nowe szkoły stare odnowiono wyposażono w klasy informatyczne, dla wojska zakupiono masę ciężkiego sprzętu , jak wozy opancerzone Rosomak ponad 600 sztuk, czołgi Leopard 2a5 128 sztuk, wyrzutnie MLRS Langusta, odrzutowce szkoleniowe, wybudowano nawet w stoczniach dwa okręty dla marynarki pierwsze od 30 lat Kormoran i Ślązak, zakupiono nowoczesną baterie rakietową NSM do obrony Bałtyku, zakupiono wyrzutnie rakietowe Spike, Grom , rakiety JASSM stworzono Polski przemysł zbrojeniowy PGZ.
   PiS – afera ze Srebrną, Szumowski z respiratorami, maseczkami i rodziną zarabiającą na COVIDzie, Sasin, zmarnowane nasze pieniądze na karty do głosowania 70 mln, TVP- 2 miliardy zamiast na onkologię, miliony dla Rydza i innych czarnych mafiosów, zamiast na oświatę. Podwyżki dla polityków, zwykli ludzie na bruk. Podnoszą podatki, inflacja coraz większa i niszą gospodarkę gałąź po gałęzi – teraz futra….. Futra be a myśliwi cacy oto logika PiSu
   Teraz naginają prawo, tak by zgodnie z nim móc nam zabrać wszystko, bo spodoba im się mój dom, samochód, bo mam oszczędności na koncie. Udowadniać powinni mi winę, a nie ja im swoja niewinność.
   Kolejny krok to kobiety. Mają rodzić, stać przy garach, sukienki do kostek, kołnierz pod szyją. Na tym PiS zakończy, bo kobiety ich obalą lub zwyczajnie opuszczą ten kraj.

   • ”Po wybudowała 100 tysięcy przedszkoli.”

    A to bardzo ciekawe :)
    Bo wszystkich przedszkoli w Polsce jest….22 000.

    Czerpak weź się nie osmieszaj.

   • I wtedy się obudziłeś z analnym bólem myśląc że ta wyliczanka to był tylko sen niestety, niczego takiego POstkomuna nie uczyniła… szkoda ale za to Psychiatra -Twój lekarz rodzinny od jutra już przyjmuje… Dzwoń natychmiast!!!!

 1. Mam bardzo wielu kolegów w policji i doceniam ich prace.Wiem też jaki zlepek dziwnych ludzi w tym mieście mieszka.Ciężko to wszystko utrzymać w ryzach.Kobietom chodzi żeby to nagłośnić na facebooku i pokazać jakie to one nie są cool bo *spacerują po mieście*. Po co się z tym lansować róbcie swoje dla siebie a nie dla internetu i blichtru.Żenujące to miasto możliwości.Chociaż jestem po stronie kobiet w tym wszystkim ale wiece nic nie pomogą szczególnie w tym czasie pandemii.Ta choroba naprawdę istnieje,nie lekceważcie jej.Rząd i tak ma to w duszy.Robi co uważa za słuszne nie pytając nikogo o zdanie

 2. Jacy mądrzy! Żenada!
  Nie wiem czy bym chciała urodzić dziecko z gwałtu. Pozwól mądralinski, że tą decyzję będą podejmowały kobiety, które to dotyczy! A co, emerytki mają to robić?

  • Temat zastępczy zaraz PiS wyjdzie kobietą na przeciw i zmienia prawo… Przecież policja powinna tak samo interweniować jak na proteście rolników czy antymaseczki.
   Ciekawe zjawisko. A kursy teraz takie orzeczenie ? robią was w ….

  • Szefowa to się bawi z nimi. Niech im rykowisko zrobi pod urzedem miasta i przyklaskuje podczs tego wycia i wulgaryzmów. A najlepiej to do dymisji!!!

 3. Byłam i wudziałam kobiety w różnym wieku! Dzisiaj małolaty,za moment kobiet z wizją krat więziennych.Madre dziewczyny i młodzi mężczyźni. Nie sztuka krytykować,tezeba się ruszyć z domu!

  • Ty rusz kapustą w pierwszej kolejności. Bo pojęcia nie masz o czym piszesz. Zmień źródło informacji z antypolskiego tvnPo24 na inne to się czegoś dowiesz.

  • Rewolucja jest w twojej dupie. Doucz się.
   Rewolucja to chaos i bardzo dużo trupów np. rewolucja francuska, rewolucja październikowa itd.
   Używasz pojęć których nie znasz znaczenia :))
   „Jakie zabijanie dzieci ???!!” Wracaj do szkoły na lekcję biologii.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj