Policjanci będą kontrolować autokary, które zabierają dzieci na zimowy wypoczynek

0
Foto: policja/archiwum

Od poniedziałku w województwie opolskim rozpoczną się ferie zimowe. Jak co roku w trakcie zimowego wypoczynku policjanci będą prowadzili wzmożone kontrole autokarów oraz samochodów przewożących dzieci. Oprócz kontroli prowadzonych na drogach, funkcjonariusze z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego będą także sprawdzać stan techniczny autokarów oraz uprawnienia i trzeźwość kierowców na prośbę rodziców oraz organizatorów wycieczek.

Zbliża się czas zimowego wypoczynku. Ferie zimowe to okres wyjazdów na kolonie i obozy. Jak co roku w tym czasie policjanci będą prowadzić na drogach naszego powiatu wzmożone kontrole autokarów oraz samochodów przewożących dzieci. Oprócz bieżących kontroli na drogach, funkcjonariusze z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego będą także sprawdzać stan techniczny autokarów oraz uprawnienia i trzeźwość kierowców na prośbę rodziców oraz organizatorów wycieczek.

Rodzice, opiekunowie oraz organizatorzy wycieczek, którzy chcieliby, aby autokar był skontrolowany przed podróżą, proszeni są o przekazanie informacji o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, dzwoniąc pod numer 77/4724676 lub 77/4724604.

Kontrole będą przeprowadzane na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Wojska Polskiego 18.

Organizatorzy wyjazdów mają również możliwość sprawdzenia autokaru na stronie internetowej https://bezpiecznyautobus.gov.pl/, gdzie można uzyskać podstawowe informacje techniczne, dotyczące daty produkcji pojazdu, dane ostatniego przeglądu, przebiegu, ilości miejsc przeznaczonych dla pasażerów oraz polisy OC.

Skomentuj