Policja podsumowuje długi weekend: ponad 300 kontroli, zatrzymany motocyklista na zakazie

0

Za nami długi weekend i działania „Bezpieczny motocyklista”. W trakcie działań mundurowi sprawdzali między innymi, czy motocykliści jeżdżą zgodnie z przepisami i posiadają odpowiednie uprawnienia. Jednym ze skontrolowanych kierowców był 26-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, który nie posiadając uprawnień kierował motocyklem bez przeglądu. Niestety nie obyło się także bez wypadku z udziałem motorowerzysty.

Policjanci w trakcie długiego weekendu prowadzili na drogach naszego powiatu działania pn. „Bezpieczny motocyklista”. Szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez miłośników jednośladów, jak również te popełniane wobec nich przez innych uczestników ruchu. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali ponad 320 kierowców, w tym 90 motocyklistów. Warto przypomnieć, że motocykliści i motorowerzyści są zaliczani do niechronionych uczestników ruchu drogowego i podczas wypadków są szczególnie narażeni na odniesienie obrażeń.

Niestety przekonał się o tym 21-letni mieszkaniec gminy Bierawa. Młody mężczyzna jadąc motorowerem został uderzony przez samochód osobowy. Do zdarzenia doszło 18 czerwca na drodze wojewódzkiej nr 425 w Lubieszowie. Kierująca seatem 27-latka skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motorowerzyście i zderzyła się z nim. W wyniku odniesionych obrażeń 21-latek trafił do szpitala.

Z kolei w niedzielę wieczorem na ul. Przyjaźni policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli motocyklistę, który nie powinien usiąść za kierownicą jednośladu. Okazało się bowiem, że prawo jazdy 26-letniego mieszkańca naszego miasta zostało już wcześniej zatrzymane za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych. Co więcej, mężczyzna ten nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami. Dodatkowo motocykl yamaha, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.

Piękna pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów, których widzimy coraz częściej. Przypominamy więc o przestrzeganiu obowiązujących przepisów i nie wsiadaniu za kierownicę bez wymaganych uprawnień. Warto także pamiętać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania i wzajemnym szacunku na drodze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj