Połączą przyjemne z pożytecznym. W tym roku Dni Seniora razem z Festiwalem Zdrowia

0

Pierwsze tegoroczne posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów za nami. Najważniejszym punktem obrad było przyjęcie planu pracy na 2018 rok.

Znalazły się w nim takie propozycje, jak nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń z radami seniorów działających w innych miastach i gminach, spotkania z przedstawicielami instytucji zajmującymi się problemami starszych osób czy rozpowszechnianie wiedzy o działalności stowarzyszeń dla seniorów. To tylko niewielki wycinek z planu przedstawionego przez przewodniczącego MRS Edwarda Urbanowicza, który został jednogłośnie przyjęty.

W dalszej części obrad Danuta Ceglarek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, poinformowała o zasobach ośrodka i planowanych działaniach na ten rok.

W mieście funkcjonuje pięć domów dziennego pobytu, z oferty których korzysta w sumie ok. 600 osób. Ośrodek zapewnia także 180 mieszkańcom miasta usługi opiekuńcze, świadczone w ich domach. Ponadto w mieszkaniach chronionych mamy łącznie 52 miejsca. Zdajemy sobie sprawę, że w Kędzierzynie-Koźlu seniorów będzie coraz więcej, ale jako miasto jesteśmy dobrze przygotowani do zapewnienia im nie tylko opieki, ale także wypełnienia czasu wolnego – mówiła Danuta Ceglarek.

Poruszono również temat miejskich obchodów Dnia Seniora. Impreza, która odbędzie się na początku maja, zostanie wzbogacona o ciekawe wydarzenie – Festiwal Zdrowia.

– Oczywiście ciągle szukamy pomysłów, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić te obchody. Czekamy na wasze propozycje, nawet te abstrakcyjne – dodała Danuta Ceglarek.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj