Pokazują, że szkoła techniczna to nic strasznego. 11. edycja konkursu „Potyczki z Techniką ” w ZSTiO w Azotach

2

Dzięki temu konkursowi na rynku pracy pojawiło się wielu absolwentów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach, którzy przed laty złapali bakcyla do przedmiotów ścisłych poprzez „Potyczki z Techniką”. To konkurs dla uczniów szkół podstawowych, który już od 11 lat oswaja młodych ludzi ze szkołą o profilu technicznym. 

Dzisiaj w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach odbyła się 11. edycja konkursu „Potyczki z Techniką”. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę m.in. z elektrotechniki, elektroniki, informatyki i techniki, ale również z podstaw języka technicznego, angielskiego i niemieckiego.

Celem konkursu „Potyczki z Techniką” jest zainteresowanie uczniów praktycznym wykorzystaniem wiedzy technicznej w życiu codziennym, podnoszenie poziomu kultury technicznej oraz zainteresowanie dalszym kształceniem w szkole o profilu technicznym. Jednak przede wszystkim konkurs ma na celu pokazanie przyszłemu uczniowi atutów szkoły.

Jestem przekonany, że jest to konkurs, który odpowiada na potrzeby uczniów, a szczególnie na potrzeby rynku pracy. Teraz bardzo są potrzebujemy fachowców z wykształceniem technicznym i zawodowym, tak więc tego typu konkurs wychodzi jak najbardziej naprzeciw oczekiwaniom pracodawców – mówi Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Pierwszym etapem konkursu jest sprawdzian wiedzy teoretycznej, a w nowoczesnych pracowniach odbędzie się część praktyczna.

To turniej wiedzy technicznej dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Naszym celem jest zachęcenie młodych ludzi do tego, aby wybierali zawody techniczne. Chcemy im przybliżyć, jak wyglądają zajęcia w pracowniach specjalistycznych i pokazać, że wszystko jest do przejścia i nie jest to nic aż tak trudnego. Jesteśmy dumni z tego, że od tych jedenastu lat ciągle współpracujemy z wieloma świetnymi firmami – mówi Maria Staliś, dyrektor szkoły.

2 KOMENTARZE

  1. Zainteresowaniem i pomocą w rozwoju dziecka aby zajęło się czymś innym niż siedzenie przed komputerem powinni już wcześniej zająć się rodzice, to oni kształtują młody, plastyczny umysł na rozwój wiedzy i osobowości. To do nich należy pomoc w wyborze przyszłości pociechy. Zawsze byłem przekonany że każdy techniczny kierunek jest lepszy niż wysyłanie do LO gdzie po skończeniu szkoły jeśli nie idzie się na studia młody człowiek nie wie dalej co z sobą zrobić. Także wszystkie ręce na pokład i do roboty aby młodzież przestała sobie marnować życie.

  2. Byłem, widziałem, uczestniczyłem. Szkoda że tak mało w naszym mieście jest takich imprez – nie przy komputerze, a z wkrętakiem i sznurkiem w ręku. Polecam.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj