Pokazali swój barwny świat. Dni Kultury i Tradycji Romskiej w Kędzierzynie-Koźlu. ZDJĘCIA

13

Tańce, piękne kreacje, rzewne śpiewy – to wszystko można było zobaczyć i usłyszeć w Domu Kultury „Chemik”. Kolejne już Dni Kultury i Tradycji Romskiej w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 we współpracy z fundacją „Sport and Fun 4 Everyone”.

W imprezie wzięły też udział dzieci z innych miejskich placówek oraz zespoły z Gliwic i Warszawy. Co ważne festiwal połączył ze sobą nie tylko kultury, ale również pokolenia. Wśród publiczności można było znaleźć zarówno przedszkolaków, jak i seniorów.

Organizacja wydarzenia była współfinansowana przez Samorząd Województwa Opolskiego.

13 KOMENTARZE

  1. Na Targowej są zwyczaje wrzasków, przekleństw, bijatyk, plucia i plucia łuskami słonecznika. Psy mają, ale kto inny po nich sprząta. Nie kojarzę tanców i spiewow. Może organizatorzy przekonają, żeby zamiast instalowac kamery na podwórzach Targowej potanczyli??

  2. I o to właśnie chodzi! Jeden czy dwa zespoły nie zmienią opini o tej mniejszości, sami ja sobie wypracowali i przez pokolenia powielają, targowa i rynek najlepszym przykładem. Banda cwaniakow, nierobów i nieudaczników żyjąca za nasze pieniądze.

  3. Ten ich barwny świat od tygodnia leży w rowie przed mostem na Kanale Gliwickim, obok byłych baraków. 27.09 wypadł tam z drogi ford kierowany przez cyganów i z cyganami. Opony łyse, czy kierujący z uprawnieniami, nie wiem, ale znając życie to bez. Na miejscu policja, straż, pogotowie. Policja w takich przypadkach powinna wymusić na właścicielu usunięcie tego pojazdu, no ale tu mamy cyganów i jest problem. Auto leży w rowie przy samej drodze, jest już dewastowane, być może ma wycieki płynów ekspl., skradziono tablice rejestracyjne. Najgorsze w tym jest to, że samochody które tam przejeżdżają, nagle wyhamowują (pewnie z czystej ciekawości) niedługo dojdzie tam do kolejnego zdarzenia drogowego. Jak człowiek ma polubić tą nację…
    Gdzie jest policja, gdzie są służby !!!

Skomentuj