Pojechali protestować do Warszawy. Dzisiaj w Kędzierzynie-Koźlu przemarszu nie będzie

46

Protestujący mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla pojechali dziś do Warszawy, aby właśnie tam zamanifestować swoje niezadowolenie w związku z zaostrzeniem przepisów aborcyjnych. Jednak to nie koniec marszów w naszym mieście, już jutro szykuje się kolejny, tym razem uczestnicy mają być w przebraniu hallowenowym.

Dziś zapowiada się spokojny wieczór w naszym mieście, odpoczną mieszkańcy i przede wszystkim odpoczną służby mundurowe. Protestujący pojechali do Warszawy na ogólnopolski protest kobiet. Odpoczynek będzie jednak krótki, bo już jutro strajkujące kobiety zapowiadają marsz z podwójną siłą. Organizatorzy zaapelowali do uczestników o przyjście na marsz w halloweenowym przebraniu.

Prokurator krajowy przygotował wytyczne dla śledczych w sprawie postępowania z organizatorami masowych protestów i osobami nakłaniającymi do nich. Według wytycznych organizatorom protestu może grozić do 8 lat. Zapytaliśmy jedną z organizatorek, jak ustosunkowuje się do takiej sytuacji i czy w związku z zagrożeniem sankcją nadal będzie współorganizować marsze w naszym mieście.

Organizatorów jest wiele, jest dużo kobiet, a nawet mężczyzn z Kędzierzyna-Koźla i nie tylko. Każdy w jakiś sposób pomaga w zapewnieniu sprzętu, muzyki, ulotek, ustalania trasy i tak dalej. Działania prokuratora krajowego są po to, aby ludzi wystraszyć, zniechęcić do manifestacji. Jednak ja się nie boję, nie boją się inni organizatorzy, bo przecież bronimy swojej przyszłości. Skłoniła nas do tego sytuacja w kraju, to nasz sprzeciw wobec decyzji  Trybunału Konstytucyjnego. Nie jesteśmy przeciwko policji, kościołom i innym osobom mającym odmienne zdanie do naszego – mówi Aleksandra Jachimczyk, jedna z organizatorek protestu.

Jutro marsz rusza o godzinie 17 spod dworca PKP. Protestujący udadzą się w kierunku ronda Konstantego Chmielewskiego, następnie przemaszerują na rondo Milenijne.

46 KOMENTARZE

 1. Niech jadą i nie wracają.
  Pani z wywiadu gra „przygłupa” – protesty były i są nielegalne choćby z tytułu „czerwonego alertu” epidemicznego. Ataki na kościół też były nielegalne.
  Liczę, że wszyscy uczestnicy, w tym prezydenta zostaną pociągnięta do odpowiedzialności. I na co najmniej mandatach nie skończy się.

  • Cieszę się obatelu z Twojego głosu. Zapraszamy Cię jako wzorowego katolika do powstającej Chrześcijańskiej Unii Jedności. Będziemy zajmować się ochroną kościołów i wiernych. Będziemy organizować pielgrzymki do miejsc świętych, takich jak Toruń. Sprzeciwiamy się innym religiom i ruchom wyznaniowym.
   Obatelu, Chrześcijańska Unia Wolności z Tobą!

 2. Czetan ten art i stwierdzenie „w związku z zaostrzeniem przepisów aborcyjnych” I teraz pytanie do autorki art proszę przedstawić czytelnikom w którym miejscu ustawa została zmieniona po wyroku TK? Kiedy odbyło się sejmowe głosowanie nad jej zmianą?! Wprowadza pani te głupie baby w błąd, nie jest pani dziennikarzem tylko marna chińska podróbka za 2 jeny! Dziennikarz ma być rzetelny i obiektywny a nie pier… głupoty!

 3. Odwołany raczej ze względu na wczorajszą marną frekwencję, oby jutro też padało dla dobra nas wszystkich, chcą zachęcić młodzież balem przebierańców nie dajcie sobą manipulować! ciekawe ile osób pojechało do Warszawy po świeżego wirusa oby chwaliły się na portalach będzie łatwiej je zlokalizować i odizolować.

 4. Myślę, że policja łamie prawo nie nakładając mandatów na nielegalnie protestujących. W skali kraju to ok. 400 tys osób x 500 zł = 200 mln zł.
  Ileż to respiratorów można by za to kupić.

 5. Dla dzikusów stadnych te jarmarki to chyba dobra zabawa i rozrwka. Jeszcze wycieczki sobie urzdzają i rozsiewają tą zarazę jak nie tutaj to gdzie indziej. Ciekawe czy szefową ze sobą zabrali na te potańcówki? Miałby kto przyklaskiwać do rytmu. Taka ilość zakażeń i zgonów a nawiedzeni dalej ciągną to szaleństwo. Mam nadzieję, że szefostwo tej aglomeracji pierdnie za tą bezmyślność i narażanie ludzi na zakażenia. Tyle w tym wątku.

 6. –,, Organizatorów jest wiele, jest dużo kobiet, a nawet mężczyzn z Kędzierzyna-Koźla i nie tylko,,- nie tylko czyli kto . kobiety, mężczyźni i nie tylko- CZYLI KTO JESZCZE- BO NIE ROZUMIEM

 7. A kk24 także fake newsy podobnie jak konkurencja z Lokalnej.
  Pojechali do Warszawy tylko Ci którzy za manifestacje dostali pieniądze,czy Wy naprawdę nie macie tam dobrych redaktorów?czy w całym mieście możliwości ich nie ma?Ostatnio Lokalna też wypuściła fake newsa,że w końcu w mieście się otwierają siłownie.Woow.Tylko spóźnili się o tydzień bo nie wiedzieli,że jedna siłownia(Olimpic) była praktycznie cały czas otwarta.Dopiero reakcja szefa Olimpicu i kilku ludzi zadziałała i ten inteligentny redaktor zmienił szybko tekst.Taki tu mamy poziom mediów.Ale ubaw jest z Was

 8. Jacy jesteście śmieszni:))))Idzcie,protestujcie,przeklinajcie,udawajcie tych lepszych,pokrzywdzonych!Jestem tylko ciekaw ilu z Was bierze 500+ i zeżarło 500 na wakacje???helllo???Pokrzyczycie jeszcze kilka dni i rura zmięknie.Jesteście wszyscy po prostu ŻAŁOŚNI!

 9. To nie żaden marsz kobiet, ale w większości jakichś niedojrzałych idiotek. Nie docierają do bezmózgowców komunikaty rządu i służb sanitarnych. Kretynki wszystkich nas pozarażają. Kto za to wszystko zapłaci? Pd kogo żądać zadośćuczynienia? Od rodziców tych …? Policja i prokuratura powinny zająć się natychmiast tymi niedorozwojami!!!

  • Do szefowej miasta będziemy słać rachunki niech opłaca. Narobiła bałaganu w mieście to niech sprząta. Najpierw biegi stadne, potem rykowiska dzikusów a później mamy efekty. Jedni się uwijają, żeby coś zrobić dla ludzi w czasie pandemii a inni mają to gdzieś i wolą zbiorowe jarmarki. Zero odpowiedzialności. Czas ponieść konsekwencje za narażanie zdrowia ludzi, utożsamiając się z tą watahą.

 10. Och, jak wy się radachtory martwicie o spokój mieszkańców tej mieściny, rozczuliłem się waszą troską. A przemarsz to jest na 3 króli, a nie jak się o prawa walczy.

 11. No redakcja promuje te marsze oszołomów jak tylko się da. Aż dziw bierze, ze nikt z was nie pojechał do wawy robić relacji na żywo z przemarszu grupy miasta możliwości

 12. Czy można jakoś zaapelować do wyjezdnych żeby już nie wracali? Stolica jak duża spiżarnia przygarnie dodatkowe słoiki, a my odetchniemy od chamstwa. Wystarczy nam covid i benzen.

 13. Pojechali do Warszawy kobity,czy kobity i menżczyzny ,LGBT i reszta zbieraniny ? Benzen i COVID nam wystarczy.Jutro wrócą czy zostaną w stolicy,ci dzicy ? Ile kasy za to dostaną od pana miliardera.

 14. Alina nie wie o czym pisze. Żadnych przepisów nie zmieniano i tym bardziej nie zaostrzono. Uczestnicy tej dziecinady nie muszą się już przebierać, bo dyńki mają gotowe.

 15. Postulaty popieram. Ale moment fatalny. Za dwa lub trzy tygodnie część z tych ludzi umrze z powodu ciężkiej niewydolności oddechowej. Z częścią demonstrantów niedługo spotkam się w szpitalu na OIOMIE i wtedy porozmawiamy na temat poglądów i czy było warto. Pozdrawiam

 16. Bilans tych protestów spod hasła “Rżnijta się jak chceta” może być bardzo ciekawy. W większości na manifestacjach ci młodzi mają komuszych dziadków, a ich rodzice z reguły są tacy sami. Czyli, jeżeli młodzi załapią tam koronawirusa, to w pierwszej kolejności zarażą rodzinkę. I to jest w zasadzie ok, bo młoda bolszewia WYKOŃCZY starą BOLSZEWIĘ – zgodnie z przysłowiem – Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada.
  NIESTETY statystyka wskazuje, że w następstwie tych manifestacji umrze też sporo osób przeciwnych bolszewii. NEOBOLSZEWIA głosi żę jest to rewolucja. A rewolucja zawsze ma też niewinne ofiary i to nie jest ok. Pożyjemy, zobaczymy.

 17. Proponuję przemarsz do Oświęcimia czyli obozu KL Auschwitz i zrobić lekcję poglądową pozbywania się elementu zbędnego w zdrowej tkance społeczeństwa.

   • mam wrażenie graniczące z pewnością, że tobie swędzi odbyt
    takie same podejście jak PO, KO, LGBT+, Totalnej Opozycji do reszty ludzi w tym kraju.
    pamiętaj o wolności wypowiadania własnej opinii nie tylko należy do PO, KO, LGBT+, Totalnej Opozycji :))
    Pisownia i szyk zamierzony zgodnie z twoim stylem @Maria
    Pa :))

 18. Ludzie opamiętajcie się. Przecież tu nie chodzi o aborcję. To kolejna próba rzucenia haczyka na rządy prawicy. W kilku kolejnych wyborach nie wyszło to teraz może się uda totalnej opozycji. Udział pani prezydent i przywódcy PO Nowaka są dowodem tego kto to wszystko inspiruje. A młodzi jak stado baranów daje się nabierać na ich hasła. Oni wykonują polecenia swoich szefów w Warszawie. A może i jeszcze wyżej.

Skomentuj