Pogorzelec jednak z Kuźniczką. Rada miasta ustanowiła okręgi wyborcze

3

Na dzisiejszej sesji rady miasta przyjęto uchwałę ustanawiającą podział Kędzierzyna-Koźla na okręgi wyborcze. Pogorzelec jednak zostanie połączony z Kuźniczką.

Projekt uchwały o podziale miasta na okręgi trafił już na poprzednią sesję rady miasta miesiąc temu, jednak wówczas został zdjęty z porządku obrad. W wersji zaproponowanej przez urząd Pogorzelec miałby zostać połączony w jeden okręg z kozielskim Południem. To wzbudziło szereg wątpliwości dotyczących głównie geograficznego oddalenia obu osiedli. Wiązałoby się też z koniecznością „rozbicia” Koźla jako naturalnej całości stanowiącej jeden okręg w wyborach w 2010 roku. W alternatywie zaproponowano połączenie Pogorzelca z Azotami lub Kuźniczką. Na dzisiejszej sesji rady miasta radni podjęli ostateczną decyzję.

– Uznaliśmy, że osiedle Kuźniczka będzie najwłaściwsze do dołączenia do Pogorzelca ze względu na to, iż są położone blisko siebie. Dla Kuźniczki będzie to korzystniejsze od funkcjonowania w jednym okręgu ze Śródmieściem, które jest większe od Pogorzelca. A więc wzrosną szanse na zdobycie jednego z pięciu mandatów przewidzianych dla okręgu. Uważamy, że jest to rozwiązanie generujące najmniej konfliktów – argumentuje Michał Nowak, przewodniczący komisji prawno-administracyjnej rady miasta, która pracowała nad projektem uchwały.

Pogorzelec nie może już stanowić samodzielnego okręgu wyborczego ze względu depopulację osiedla – zabrakło około 180 osób. Wybory samorządowe w listopadzie.

3 KOMENTARZE

  1. To POGORZELEC jest oddzielony od ŚRÓDMIEŚCIA torami, a nie osiedle Kuźniczka. Argumentacja z tzw. „d*py”. A Środmieście ŁĄCZY z Kuźniczką m.in. jedna ulica (Grunwaldzka). Partyjne chorągewki. I ten znawca : wielki, zadufany w sobie prawnik „z Koźla”. Chociaż słowo „prawnik” jest tutaj też mocnym nadużyciem… i „wielki” chyba też …

  2. 180 osób brakuje. Co wy tam na tym Pogorzelcu w nocy robicie? Zamiast malować pod wiaduktem po ścianach, zmalujcie po bobasku. Korzyści: 500 zł na nowe spraye i można znów malować. Ale najpierw konkret kolesie!!!
    A co Pan zrobił w tej sprawie Panie Senatorze i Pana brat?

Skomentuj