Rodzina, przyjaciele, a także zwykli mieszkańcy gminy Reńska Wieś włączyli się w akcję pomocy 6-letniej Madzi Koszeli. Dziewczynka zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Jej walka o powrót do zdrowia rozpoczęła się niedawno, ale Madzia i jej bliscy już wiedzą, że mogą liczyć na innych ludzi.

Wieść o chorobie Madzi spadła na jej rodziców jak grom z jasnego nieba. 6-letnia dziewczynka cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną (Czytaj więcej: Rodzice walczą o zdrowie córeczki. Proszą o oddanie krwi i rejestrację w bazie dawców szpiku).

Dziś do godziny 17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Reńskiej Wsi prowadzona jest akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku w bazie Ośrodka Dawców Szpiku Fundacji DKMS. Do godziny 13 zarejestrowało się ponad 50 osób. Przez cały poranek przy ośrodku stał też autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, w którym życiodajnym płynem podzieliło się blisko 50 osób.

W wydarzeniu licznie udział wzięły przedszkolaki z gminy Reńska Wieś. Dzięki zaangażowaniu Zarządu Gminnego OSP maluchy został przeszkolone z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a następnie świetnie się bawiły.

Akcja pomocy Madzi nie ustaje. Rodzicie dziewczynki za pośrednictwem Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” zbierają pieniądze na kosztowne leczenie Madzi.

Wpłat można dokonywać na jej imienne konto: Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Nr konta: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 z tytułem wpłaty: Magdalena Koszela.

1 KOMENTARZ

Skomentuj