Podziękowania władz miasta dla strażaków za akcję gaśniczą na składowisku

5

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta prezydent Sabina Nowosielska w imieniu władz miasta złożyła podziękowania  na ręce brygadiera Marka Kocielskiego, zastępcy komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu za przeprowadzenie akcji gaśniczej na składowisku odpadów przy ulicy Naftowej.

Wcześniej na sesji odbyła się dyskusja dotycząca przebiegu akcji gaśniczej, jak przyczyn samego pożaru. Dużo pytań dotyczyło również niewystarczającego zaopatrzenia w wodę na terenie składowiska. Głos zabrał także Miłosz Broś-Załęski z Komitetu Ochrony Powietrza. Pożarowi towarzyszyło bardzo silne zadymienie, które dotarło do dużej części miasta.

Przypomnijmy, ogień zauważono w niedzielę około godz. 14. Akcja gaśnicza trwała ponad dwie doby. Przez cały czas z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków.

5 KOMENTARZE

  1. A czy Pani Nowosielska podziękowała innym strażakom np.OSP . Z Bierawy było 6 zastępów . A czy na tym podziękowaniu był ktoś z Bierawy. No chyba nie. A płacić będzie gmina- zresztą jak zwykle.
    Lekki chaos jednak był.

  2. Strażaków lubie, jak zawsze profesjonali i bez narzekania ciężko pracują, były też pięknę strażaczki :), ale podczas pierwszych godzin było słychać od niektórych że to na pewno podpalenie. Dobrze że mieli co gasić, ta akcja ma też cichych bohaterów.

Skomentuj