Podziękowania i sprzęt sportowy dla naszych szkół średnich za awanse w rankingu „Perspektyw”

16

Podczas komisji edukacji i promocji powiatu dyrektorzy szkół ponadpodstawowych odebrali gratulacje za wysokie miejsca w tegorocznym rankingu „Perspektyw”. Starosta Paweł Masełko i wicestarosta Józef Gisman w imieniu swoim oraz zarządu powiatu wręczyli dyrektorom szkół bony podarunkowe na kwotę 12 tys. zł, które przeznaczone zostaną na zakup sprzętu sportowego. Dyrektorzy odebrali także gratulacje od radnych z komisji edukacji i promocji.

Wyniki rankingu to efekt pracy całego zespołu nauczycieli i pracowników oświaty, ich zaangażowania w trudnym czasie wielu wyzwań i zmian. Ten prestiżowy i oczekiwany w kraju ranking najlepiej obrazuje, jak nasze licea i technika radzą sobie w zestawieniu z innymi w Polsce. A tu mamy się czym chwalić. Jedna złota, cztery srebrne i brązowa tarcza jakości, do tego historyczny awans aż o połowę w przypadku ZSTiO.

Tym razem eksperci oceniali placówki już po raz dwudziesty trzeci. Wszystkie szkoły ponadpodstawowe nadzorowane przez kędzierzyńskie starostwo powiatowe mogą pochwalić się awansami, trudno przypomnieć sobie lepsze zestawienie niż tegoroczne, co świadczy o coraz wyższym poziomie kształcenia, dobrej kadrze i świetnym zapleczu do nauki praktycznej, ale także o tym, że mimo pandemii i nauki zdalnej nasi uczniowie odnosili sukcesy na ogólnopolskich olimpiadach, konkursach, radzili sobie na egzaminach zawodowych.

Najwyżej w powiecie znalazło się technikum Zespołu Szkół nr 1 z Koźla, które jest 4. w województwie i 63. w Polsce (przed rokiem odpowiednio: 4. i 77.). Szkoła otrzymała „złotą tarczę”. Techniku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach może pochwalić się historycznym wręcz awansem, zajmuje 5. miejsce na Opolszczyźnie i 133. w kraju (przed rokiem 14. i 303.). Za tak duży skok szkołę nagrodzono „srebrną tarczą”.

Technikum w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Sławięcicach zajęło 9. miejsce w województwie i 184. w kraju (przed rokiem 11. i 232.). To dało szkole „srebrną tarczą”.

Technikum w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte zajęło 16. miejsce w województwie i 307. w kraju (przed rokiem 18. i 395.). Szkoła odbierze „brązową tarczę”.

W rankingu sklasyfikowano też obydwa licea z Kędzierzyna-Koźla. II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika zajęło 8. lokatę (awans z 12.). W krajowym rankingu jest 423., a rok temu było 432.

I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza zajęło 10. pozycję w regionie oraz 486. w kraju (przed rokiem 13. i 455.). Obie nasze szkoły mogą pochwalić się „srebrnymi tarczami”.

Głównymi adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczyła dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Kryteria Rankingu Liceów 2021 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2021 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

16 KOMENTARZE

  • Hola hola Kolego, spokojnie, klapki KUBOTA to ikona stylu i szyku … z Biedronki, sami z małżonką takie posiadamy, ja zawsze mam do tego białą, czyściutką skarpetkę. Zadajemy szyku w kurortach.

   Goła pięta u kobiet to też ten sam wstyd w oficjalnych spotkaniach…

  • Pasza, ty zmień majty, bo 4 dni minęły a ty w tych niezmienionych smrodach piąty dzień uraczasz domowników i współpracowników. Ten smród rzuca ci się na ograniczony umysł. Prawdziwa ikono POpapranego, lewackiego stylu.

 1. Jak widać p.starosta Masełko coraz śmielej udziela się w mediach uczestnicząc we wszelakich uroczystościach /imprezach. Posłużę się cytatem z powyższego artykułu : (Wyniki rankingu to efekt pracy całego zespołu nauczycieli i pracowników oświaty, ich zaangażowania w trudnym czasie wielu wyzwań i zmian.) koniec cytatu. I tu mam wątpliwości bo : jaki jest efekt pracy nauczycieli lub pracowników oświaty skoro nauczali zdalnie ? Jak sami uczniowie zostali oceniani za wyniki w nauce ? Krotko mówiąc media podawały jaki był stan nauki zdalnej. Nauczyciele uczniom nie do końca przekazali materiał jaki mieli przerobić w tym roku szkolnym. Wiec proponuje od razu uczniom wręczyć świadectwo ukończenia szkoły wraz z maturą. Po co się mają męczyć obie strony. Jaka szkolnictwo taki ranking.

 2. 12 tysięcy dla szkoły. Ale się wysilili. Wstydliwe skąpstwo. Na byle co, np. byle jakie łatanie dziur na Skargi dają, a młodzieży żałują.

  • 12 tysi nie dla każdej, ale na wszystkie szkoły. Maślanka ma tyle co miesiąc. Robią wielkie halo, jakby dawali po milionie. Śmiech na sali.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj