Podwyżki dopadają nas nawet po śmierci. Wzrosły ceny za opłaty cmentarne w Kędzierzynie-Koźlu

6

Niestety inflacja dotknęła również zakłady cmentarne w całej Polsce. Miejski Zakład Cmentarny w Kędzierzynie-Koźlu od lat miał jedne z niższych cen w kraju, jednak od połowy marca to się zmieniło i ceny zbliżyły się do tych w innych miastach. Teraz za pochowanie bliskiego zapłacimy nawet 50 procent więcej. 

Podwyżki cen opłat cmentarnych w całej Polsce dotknęły to również nasze miasto. Wzrost cen wynika z wielu czynników, takich jak miedzy innymi wzrost kosztów utrzymania cmentarza, gospodarowania odpadami, prac remontowych, czy zwiększenia wynagrodzeń pracowników.

Jak podkreśla Piotr Pabisz, dyrektor Miejskiego Zakładu Cmentarnego w Kędzierzynie-Koźlu, opłata cmentarna w naszym mieście była dużo niższa niż w innych miastach w Polsce, tak więc ujednolicenie opłat za pochowanie zwłok na terenie nekropolii komunalnych było koniecznością.

Od połowy marca rada miasta ustaliła nowe opłaty, cześć to podwyżka na poziomie dwudziestu procent, część na poziomie pięćdziesięciu. Poprzedni cennik obowiązywał wiele lat, a w związku z tym, że nasza jednostka jest samofinansująca, to miasto nie łożyło i nie łoży na nasze utrzymanie. Opłaty te nie pokrywają nawet dwudziestu pięciu procent kosztów utrzymania cmentarza, resztę przychodów mamy ze świadczenia usług pogrzebowych i tym bilansujemy utrzymanie wszystkich nekropoli na terenie Kędzierzyna-Koźla – mówi Piotr Pabisz, dyrektor Miejskiego Zakładu Cmentarnego w Kędzierzynie-Koźlu.

6 KOMENTARZE

    • Daro, zapytaj Tuska, czy po dojściu do władzy podniesie ten zasiłek. Tego Tuska, którego rządy w 2011 obniżyły zasiłek z 6395 na 4000 zł – nie było wtedy kryzysu, takiej inflacji i wojny.

  1. Brawo!!! A wam co podrożało? Prąd ,paliwo czy woda że już całkiem zdurnieliscie z tą podwyżką!!! Jak można podnieść opłatę o 50 / takimi tłumaczeniami. O żeby wam ziemią lekka była pazerniaki .

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj