Podszywając się pod syna starszej kobiety, chciał wyłudzić 25 tys. zł. Policja ostrzega przed oszustami

1

Oszuści wyłudzający pieniądze od osób starszych po raz kolejny wzięli na celownik mieszkańców naszego miasta. Dyżurny komendy powiatowej odebrał dziś zgłoszenie o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”.

– Przed chwilą do jednej z mieszkanek naszego miasta zadzwonił mężczyzna, który przedstawiając się za syna, roztrzęsionym głosem prosił o pomoc. Twierdził, że spowodował wypadek drogowy i pilnie potrzebuje 25 tys. zł, by unikać aresztu. Na szczęście starsza pani zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem, ale podobnych prób może być więcej – przekazała nam podkomisarz Magdalena Nakoneczna z policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Apelujemy do osób młodych – sprawdźcie czy Wasi rodzice, czy też dziadkowie nie otrzymali dzisiaj podejrzanego telefonu. Powiedźcie im jak mają postępować w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie  pieniędzy.

W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną rozłączając się! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich.

Pamiętajmy jednak, że przestępcy nie pozostają w tyle i modyfikują swoje działania. Ich przebiegłość jest nieograniczona. Oszuści wykorzystują różne preteksty, aby wyłudzić pieniądze od swoich rozmówców.

1 KOMENTARZ

Skomentuj