Podsumowanie policyjnej akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

0

W czwartek na ulicach naszego powiatu policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Pomimo licznych apeli i komunikatów, ośmiu funkcjonariuszy w przeciągu 24 godzin ujawniło ponad 50 wykroczeń popełnionych przez kierowców. Policyjne zatrzymania najczęściej jednak dotyczyły naruszeń przepisów ruchu drogowego, które mogły zagrażać pieszym.

Przez funkcjonariuszy pełniących służbę ujawniono kierującego, który nie udzielił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, 5 kierujących, którzy zdecydowali się wyprzedzać na przejściach dla pieszych, dalszych 12 ukarano za naruszenia przepisów ruchu drogowych, które zagrażały bezpieczeństwu pieszych. Wielu kierowców zdecydowało się parkować w rejonie przejść dla pieszych. Policyjne kontrole dla 27 kierowców zakończyły się mandatami karnymi, 23 kierujących pouczono.

Policjanci przypominają że zabrania się zatrzymywania pojazdu na przejściu dla pieszych oraz w odległości mniejszej niż 10 metrów przed tym przejściem. W przypadku drogi dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz obowiązuje również za przejściem dla pieszych. Zgodnie z Art. 49. prawa o ruchu drogowym za to wykroczenie możemy zostać ukarani mandatem karnym od 100 do 300 zł i 1 punktem karnym – relacjonuje kom. Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Skomentuj