Podstępny tlenek węgla uderzył dwukrotnie. Strażacy interweniowali na osiedlu Piastów

2

Czad ponownie o sobie przypomniał. Śmiercionośny tlenek węgla pojawił się w jednym z mieszkań na osiedlu Piastów. Służby ratunkowe zostały wezwane dwukrotnie w ciągu kilku godzin. Mieszkańcy bloku rozkładają ręce z bezczynności, bo problem z czadem mają od zawsze.

W ciągu zaledwie kilku godzin strażacy interweniowali w tym samym miejscu dwukrotnie. W środę 6 grudnia tlenek węgla pojawił się w jednym z mieszkań przy ulicy Leszka Białego na osiedlu Piastów.

O zagrożeniu poinformowano służby po raz pierwszy o około godziny 17, jednak strażacy  nie potwierdzili obecności tlenku węgla w mieszkaniu. Kilka godzin później, około godz. 21 pomoc wezwano ponownie. Tym razem nie było już wątpliwości, w mieszkaniu wykryto wysokie stężenie czadu. Lokatorce udzielono pomocy medycznej.

– Czad pojawia się w naszych mieszkaniach bardzo szybko. Wystarczy zmiana pogody, nieco inne ciśnienie i do tragedii nie wiele brakuje. Od lat borykamy się z tym problemem, ale poza zgłaszaniem nic nie możemy zrobić – powiedział nam jeden z mieszkańców bloku.

O niebezpieczeństwie zaalarmował lokatorów czujnik czadu znajdujący się w mieszkaniu. Gdyby nie alarm, zdarzenie mogłaby się skończyć zupełnie inaczej.

2 KOMENTARZE

  1. Jakiś czas temu wspominano, iż RSM „Chemik” rozważa pomysł likwidacji piecyków gazowych i doprowadzenie do mieszkań ciepłej wody sieciowej (osiedle Piastów i NDM?). Do tematu miano powrócić jesienią… I jak na razie cisza :(

Skomentuj