Podpalaczowi z Grunwaldzkiej grozi 10 lat więzienia. Wmawiał policjantom, że zasnął z papierosem

0

Funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który podpalił swoje mieszkanie. Z budynku, w którym doszło do pożaru, policjanci ewakuowali 8 dorosłych i 4 dzieci. Podejrzany o podpalenie mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

Wczoraj przed godziną 19:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu dotarło zgłoszenie o pożarze jednego z mieszkań na terenie miasta. Jako pierwsi, na miejsce dojechali policjanci, którzy widząc wydobywający się z mieszkania dym, natychmiast przeprowadzili ewakuację całego budynku. Z dziesięciu mieszkań nasi funkcjonariusze wyprowadzili łącznie 12 osób, w tym czworo dzieci. Jedna z policjantek, biorących udział w ewakuacji, wyniosła na rękach niemowlę.

Strażacy, którzy po chwili także przybyli na miejsce, szybko ugasili pożar. Według nich przyczyną było zaprószenie ognia, a prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się płomieni było duże. Po zakończeniu akcji gaśniczej, strażacy nie stwierdzili dalszego zagrożenia dla mieszkańców bloku, którzy mogli swobodnie wrócić do swoich mieszkań.

51-letni właściciel mieszkania, w tracie akcji ratunkowej cały czas był w rejonie płonącego budynku. W rozmowie z mundurowymi powiedział, że zasnął w łóżku z odpalonym papierosem i dlatego doszło do pożaru. Jednak w trakcie czynności policjanci ustalili, że sam podpalił własne mieszkanie, a wersja przez niego przedstawiona jest kłamstwem.

W związku z tym, 51-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze przebadali go także pod kątem trzeźwości – w wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut dotyczący spowodowania pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób. Grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj