Podpalacz z osiedla Piastów zatrzymany. 28-latek podkładał ogień w wiatach śmietnikowych

3

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący zniszczenia poprzez ich podpalenie dwóch wiat śmietnikowych. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat 5.

Na początku października, po godzinie 22:00 policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali powiadomieni o pożarze wiat śmietnikowych na osiedlu Piastów.

Wyjaśnieniem taj sprawy i ustaleniem osoby odpowiedzialnej za ten czyn zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Policjanci zbierali i łączyli wszelkie ślady i informacje, które mogły doprowadzić ich na trop podpalacza.

Praca funkcjonariuszy przyniosła efekty. Śledczy ustalili, że związek z tymi zdarzeniami może mieć 28-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Informacje te potwierdziły się. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzut do którego się przyznał. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat 5.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

3 KOMENTARZE

Skomentuj