Podejrzany o zamordowanie 29-latki trafił do aresztu. Mężczyzna próbował ukryć się na Dolnym Śląsku

3

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 29-latki. Mężczyzna przed policjantami próbował ukryć się na terenie województwa dolnośląskiego. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara dożywotniego więzienia.

22 marca, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu odebrał zgłoszenie, że rodzina i znajomi nie mają kontaktu z 29-letnią kobietą. Policjanci pojechali do jej miejsca zamieszkania. W związku z faktem, że na wezwania nikt nie odpowiadał, a drzwi były zamknięte, funkcjonariusze wspólnie ze strażakami weszli siłowo do lokalu.

W trakcie sprawdzania mieszkania mundurowi znaleźli ciało młodej kobiety. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonali niezbędne czynności procesowe i zabezpieczyli ślady. Przeprowadzili także oględziny z udziałem biegłego lekarza. Natomiast ciało kobiety zostało zabezpieczone do sekcji.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili, że podejrzewany może przebywać na terenie województwa dolnośląskiego, gdzie został zatrzymany. Zebrany przez naszych śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa. Sąd zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt tymczasowy. Teraz 27-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

3 KOMENTARZE

  1. No to teraz sobie posiedzi. 25 lat minimum. Po 15 latach zamka, przeniosą go na oddział półotwarty, a jak się będzie starał w kryminale, będzie pracował i będzie grzeczny to może rok przed końcem kary wyjdzie z 'czterdziestej dziewiątej wokandy’. Chyba po 17 latach będzie mógł się dopiero starać o warunkowe przedterminowe zwolnienie, chyba, że sąd zamknie mu tą furtkę. Powodzenia w kryminale, ta uwielbiają takich jak ty….

Skomentuj