Podejrzany o serię podpaleń śmietników zatrzymany. To mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla

5

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o podpalenia kontenerów na śmieci. To 38-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich tygodniach na terenie Kędzierzyna-Koźla doszło do podpaleń kilkunastu kontenerów na śmieci. Wyjaśnieniem tej sprawy oraz ustaleniem osoby, która mogła mieć związek z tymi zdarzeniami zajęli się zarówno policjanci umundurowani jak i służby kryminalne.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie kontenerów. To 38-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dotyczących zniszczenia mienia. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

5 KOMENTARZE

 1. Gratulacje dla Policji w K-K.
  Cieszę się, że mnie nie aresztowali, bo – jak pisałem poprzednio – jeden smutny pan bardzo mi się przyglądał, a wieczorem następnego dnia mały policyjny samochodzik wlókł się za mną około stu metrów. Ulżyło mi bardzo, że mały samochodzik mnie nie aresztował. Inteligentne pojazdy ma policja.
  Mój typ też się nie sprawdził, bo schwytano trzydziestoośmiolatka, a ja podejrzewałem młodzieńca o dziesięć lat młodszego.
  Jestem ciekaw, w jaki sposób delikwent wpadł. Czy monitoring z kilku, kilkunastu miejsc w porach podpaleń zarejestrował tę osobę, czy ludzie wytypowali na podstawie obserwacji?
  I jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje. Taki szczupły facet w podobnym wieku często jeździ rowerem, przyglądając się śmietnikom, obserwuje czy drzwi nie są otwarte do bloków mieszkalnych. Może to on?

  • Podobno wpadł na podstawie śladów, jakie pozostawił po sobie na miejscu podpaleń. A sytuacja, choć z pozoru nieco groteskowa, wcale taka nie była. Gdyby pożar objął całą altanę śmietnikową, to mógłby się przenieść nawet na zaparkowane w pobliżu samochody…

 2. Tak myślałam,że kryminalni też wzięli udział w tej ,, akcji „. Brawa dla wszystkich,którzy przyczynili się do złapania tego podpalacza.

Skomentuj