Podczas libacji brutalnie pobił kolegę. 27-latek skazany na pięć lat więzienia

0

Na karę 5 lat pozbawienia wolności Sąd Rejonowy w Kędzierzynie–Koźlu skazał w dniu 13 stycznia 2020 r. mężczyznę, który dopuścił się rozboju na współtowarzyszu imprezy.

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie–Koźlu oskarżyła 27–letniego Adriana B. o to, że w dniu 29 maja 2019 r. w Kędzierzynie-Koźlu, najpierw pobił Krystiana K., z którym wcześniej biesiadował, uderzając pokrzywdzonego sztachetą i kamieniem oraz kopiąc go po głowie, a następnie, gdy pokrzywdzony stracił przytomność, ukradł mu telefon oraz portfel wraz z 460 zł, kartą płatniczą i dokumentami. Nadto sprawca zabrał rower pokrzywdzonego, który następnie wrzucił do Kanału Gliwickiego. W wyniku pobicia pokrzywdzony doznał m. in. złamania nosa.

Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Sąd I instancji w pełni podzielił ustalenia prokuratury przypisując oskarżonemu sprawstwo zarzucanego przestępstwa, kwalifikując je z art. 280 § 1 kk, art. 157 § 2 kk, art. 275 § 1 kk i art. 278 § 5 kk przy zast. art. 11 § 2 kk.

Zwrócić należy uwagę, że to właśnie brutalny sposób działania oskarżonego oraz jego wcześniejsza karalność stanowiły powody wymierzenia Adrianowi B. bezwzględnej kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 lat. Nadto oskarżony został zobowiązany do naprawienia szkody pokrzywdzonemu. Wyrok nie jest prawomocny.

Skomentuj