Podczas kontroli policjanci drogówki wręczali kierowcom ulotki. Akcja „Czy to Cię tłumaczy?”

12

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, to nasza wspólna sprawa. Korzystając z jezdni pamiętajmy, że w dużej mierze to od naszego zachowania, koncentracji i przestrzegania przepisów zależy bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki, w związku z kampanią społeczną „Czy to Cię tłumaczy?”, podczas kontroli rozdają ulotki informacyjne dotyczące zmian w przepisach prawa ruchu drogowego, które adresowane są do kierowców jak i pieszych.

Kampania społeczna pn. „Czy to Cię tłumaczy?” jest organizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.  Jej założeniem jest uświadomienie kierowców oraz pieszych, że każdy dzięki zmianom w swoim zachowaniu na drodze, może poprawić bezpieczeństwo swoje i  innych.

W promocję założeń kampanii włączyli się również policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki. Funkcjonariusze podczas codziennych służb uświadamiają użytkowników dróg, że bezpieczeństwo uczestników ruchu w dużej mierze zależy od ich zachowania, koncentracji, podjętych decyzji i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Podczas wykonywanych kontroli policjanci przekazują również ulotki zawierające wprowadzone zmiany dotyczące przepisów ruchu drogowego, które przypominają o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu albo wchodzącemu na przejście. Informują również o ujednoliceniu dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym – 50 km/h przez cała dobę oraz o konieczności zachowania minimalnego odstępu miedzy pojazdami na autostradzie i drogach ekspresowych.

Pieszym natomiast przypominają, że przed przejściem przez jezdnię czy torowisko, muszą zachować szczególna ostrożność i nie ograniczać sobie możliwości obserwacji, korzystając w tym czasie z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

12 KOMENTARZE

 1. Jako prawilnyj obatel RP przez ostatnie dni nie wsiadałem za kółko z oczywistych względów – trzeźwiałem i wpadałem w delirium oglądając Wiadomości Jacka Kurskiego. Spożycie napojów wysokoprocentowych nie sprzyja zdolnościom kierowania pojazdami mechanicznymi, jednak wielu Prawdziwych Polaków w ułańskim nastroju jest wtedy szczególnie gotowa do husarskiej szarży. No i żem zasiadł za kółkiem niemieckiej limuzyny służbowej i jak rzesz jestem zaskoczony zmianą w prędkościach przelotowych przez miasto, ludzie CO WYŚCIE TAK ZWOLNILI ???
  Przecież rząd obniżył ceny paliwa, cała Europa nam zazdrości tych cen, Niemcy leją baki pod korek a wy tak oszczędnie i wolno się POruszacie.
  Jak tak dalej będzie to milicjanci nie będą mieli kogo wysuszać pod dużym drzewem na obwodnicy. Nie podoba się to mi bo mniejsze spalanie to mniejsze podatki i gorszy wynik finansowy Obajtka, który miał być premierem, a tak jego szanse malejo…

 2. Panowie Policjanci zaproszenie z radarem na Kużniczkę ul.Grunwaldzka
  nadal aktualne,proszę zabrać z sobą dużo bloczków mandatowych!

  • Gdzie zgodnie z przepisami mieli by stać policjanci na Grunwaldzkiej? Na obwodnicy stoją w krzakach. Masz taką samą miejscówkę by nie było ich widać. Gdzie tu jest dbanie o przepisy.
   Na obwodnicy w tym miejscu nie powinni stać ewentualnie przy młynie.

 3. Jaki miły gest. Wczoraj mijam zaparkowany radiowóz w ustronnym miejscu. Przy cmentarzu. Okna otwarte silnik pracuje. Długo już tam stoi. Z okien wystają łapki a w każdej z nich faja. Pada deszcz to się nawet nie chce silnika zgasić i wyjść z pojazdu faję jarać. Pytam się smarków w polskiego policjanta mundurze czy wiedzą ze popełniają wykroczenie jarając te faje w pojeździe służbowym? Kwit za to jest do 500 zł. Ponadto trują nas grzejąc swe pupki pozostawiając właczony silnik za naszą kase -benzyne dłuzej niż 1 minute. I co? I zero reakcji. Takich pozatrudniali rok temu. Tak ich wyszkolili. I takie podejście do roboty( bo przecież nie służby) ma ta nowa fala w opolskiej policji. I co tu gadać o nowym prawie i ulotkach. Niech se je ..wcisną.

 4. Masz całkowitą rację!!! Nieroby, lenie i cwaniacy żerujący na niewiedzy lub gapiostwie kierowców przejeżdżających przez miasto niemożliwości gdzie obwodnicą jeździ się 50 km/h.

 5. Policjanci łapią piratów-źle,nie łapią bo palą papieroski-źle.
  Poważnie zwróciłeś im uwagę z powodu takiej głupoty??
  Mogli ci liścia sprzedać za brak szacunku,popłakałbyś sobie i następnym razem trzymał język za zębami.

  • A może nagranie jest w sieci? A moze to młodzi palacze płakali. A moze liścia im sprzedali starsi koledzy którym się chce? Jeszcze pracować na dobre imię tej nadszarpniętej formacji.

 6. Praca Policji też wam się nie podoba?
  A wiecie że na jakiekolwiek poważniejsze wezwanie przyjeżdżają doslownie w parę minut?
  Reagują na zgłoszenia nawet pierdół?
  Zdarzją się incydenty,ale w mieście jest spokojnie,nikt nie boi się chodzić wieczorem czy nocą.
  Jeszcze kiedyś będziecie potrzebowali pomocy policji,może wtedy przestaniecie jęczeć.

  • Wzywałeś ich do siebie ? 😁
   Miło było ? 😁
   Zadowolone z obsługi ? 😁
   Zrobisz to i przekonasz się na co są wydawane nasze podatników pieniądze. 😁

Skomentuj