Podczas jazdy z mazdy odpadło koło i uderzyło w inne auto. Kolizja na ulicy Przyjaźni

12

Do niecodziennego zdarzenia doszło dziś przed godziną 10 na ulicy Przyjaźni. Z kierowanej przez 23-latkę mazdy oderwało się koło, które następnie uderzyło w jadący z naprzeciwka pojazd.

Z kierowanego przez 23-latkę auta oderwało się koło, które po pokonaniu kilkudziesięciu metrów uderzyło w jadącego w przeciwnym kierunku forda. Za kierownicą drugiego z pojazdów siedziała inna 23-latka.

– W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierująca mazdą została ukarana mandatem karnym w wysokości stu złotych, na jej konto trafiło też sześć punktów karnych – poinformował dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

 

12 KOMENTARZE

 1. Tomi masz rację że za co ten mandat
  Tu należy zrobić dochodzenie czy nie miały na to wpływ osoby trzecie czyli wulkanizator czy jakiś złodziej którego ktoś spłoszył już przy pierwszym kole .

  • @tomi i skorpionb_PL: niezależnie od tego czy może się to zdarzyć każdemu i czy zawiniła osoba trzecia itp itp za stan auta odpowiada kierowca, który przed jazdą powinien się upewnić że auto jest w pełni sprawne. Uczą tego na eLce, powtarzają to w programach typu „Drogówka”. Nawet jeśli śruby poluzował złodziej, którego ktoś spłoszył to kierowca powinien to wykryć zanim koło odpadło. Z własnego doświadczenia wiem, że jeszcze długo zanim odpadnie zaczyna przeraźliwie walić i szczególnie w przypadku przedniego koła czuć to na kierwonicy – trzeba się mocno postarać żeby tego nie zauważyć. Więc IMHO mandat niestety się należał.

 2. anty_szeryf Przestań pisać coś w co sam nie wierzysz chcesz ludziom tu opowiadać że na kursach mówią o kontrolowaniu stanu zamocowania kół w samochodzie ? Założę się o każde pieniądze że na stu kierowców żaden z nich nie biega wokół samochodu z kluczem (śmiech na sali ) po za tym to nie były znawco śruby tylko nakrętki bo to mazda w której są szpilki więc inaczej się odczuwa zamocowanie koła w czasie ich luzu no i do tego dochodzi felga aluminiowa a ona ma otwory głębokie gdzie różnica jest zauważalna z felgą stalową . Odnosząc się co do kursów na prawko to nie opowiadaj mi o nauce tak wszystkiego bo wszyscy wiemy jaka to jest parodia ( pytanie na egzaminie odnośnie wymiarów tabliczki rejestracyjnej ) która się przekłada na ilość wypadków kierowców do 30 roku życia a ilość od 30 roku życia wzwyż .

  • @skorpionb_PL: Piszę to co wiem i co myślę na konkretny temat, a Ty chyba celowo unikasz sedna wypowiedzi. Nie idzie o to ile osób „biega wokół samochodu z kluczem”, ale o to, że to kierujący ponosi odpowiedzialność. Czy biega czy nie biega to jego decyzja i musi się liczyć z konsekwencjami. I to zamka kwestię zasadności mandatu. Nie wiem gdzie robiłeś prawko, ale przykro że nikt Ci o tym nie wspomniał. Natomiast uderza mnie Twoja bogata wiedza o Maździe i charakterystyce jazdy nią z luźnym kołem, to nie jest przypadkiem zdjęcie Twojego auta przy tym artykule? :D :P

 3. Zapomniałem dodać anty-szeryf że Ty jesteś z tego co czytałem idealny kierowca ten sopierwszy który biega z kluczem sprawdza koła. Już to widzę jak rodzina w ulewy dzień siada do auta a Ty wyciągasz klucz i koła dokręcasz a jak trafisz na Reno czy VW mają kołpaczki na felgach to trzeba je odkręcić i przekręcić by sprawdzić . Masakra

 4. anty_szeryf z tego co czytam z pierwszej wypowiedzi to skorpionb_PL by nie zapłacił czyli odmówił przyjęcia mandatu .
  Trochę zrozumienia w czytaniu proponuję

Skomentuj