Podczas ferii wcale się nie nudzą. W kędzierzyńsko-kozielskich szkołach trwają półkolonie

4

Ferie zimowe w mieście wcale nie muszą kojarzyć się z nudą i monotonią. Półkolonie w szkole to świetna alternatywa do spędzania wolnego czasu w domu. Wiedzą o tym doskonale uczniowie, którzy korzystają z oferty zajęć organizowanych przez miejskie placówki.

W czasie ferii korytarze szkół podstawowych nr 11, 12 i 19 znów wypełnia dziecięcy śmiech i gwar. To właśnie w tych placówkach, przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego, zorganizowano opiekę dla najmłodszych dzieci. Dla uczestników półkolonii przygotowano szereg zabaw i atrakcji, takich jak zajęcia ruchowe, plastyczne, dydaktyczne, manualne, filmowe, czy też spacery. W planach są też konkursy z nagrodami i minizawody sportowe.

4 KOMENTARZE

  1. Czy ktoś mi wyjaśni jaki sens mają zamknięte stoki gdzie ludzie i tak jeżdżą w maskach, zamknięte lodowiska, zamknięte baseny, zamknięte siłownie, w których mogli by ćwiczyć ludzie którzy już wirusa mają za sobą i potrzebują ruchu, zamknięte hotele gdzie ludzie przecież siedzą rodzinami w swoich pokojach… a w szkole są półkolonie i dzieciaki latają bez masek a ich rodzice w tym czasie stoją w kolejce w zatłoczonej biedronce?

  2. Dokładnie Tom!
    Jeszcze tak niedawno w szkołach było 1-3 i mimo, iż nie spadła frekwencja to je całkowicie zamknęli. W przedszkolach i żłobkach jest o tej porze roku więcej dzieci niż w zeszłym roku szkolnym, więc gdzie ten covid? Dzieci nie przeniosą na rodziców, dziadków, rodzeństwo? To jest NIENORMALNE co z nami robią! Do lekarza pójdziesz z angina, powiedzą ze masz korona i nawet leku nie dostaniesz to jak masz się lepiej czuć?! Ja jestem ciekawa czy Ci wszyscy „niby” chorzy na covid byli leczeni jakimkolwiek antybiotykiem???? Czy mieli pobrany wymaz z gardła pod kontem anginy czy innego stanu zapalnego????? Czy mieli badane płuca by wykluczyć ich zapalenie????

    NIE SĄDZĘ!

    TELEPORADA i ambulans przyjeżdża by pobrać próbkę do badania w kierunku covid a wyjdzie co wyjdzie! My debile damy się robić w bambuko….

Skomentuj