Pod wiaduktem powstanie wielki mural. Ruszają prace przygotowawcze

11

Urząd miasta rozpoczyna prace przygotowawcze pod kędzierzyńskim wiaduktem. Na elewacji powstanie tam wielkie malowidło.

Wiadukt ciąży na wizerunku centrum, które w ostatnich latach przeszło metamorfozę. Co prawda konstrukcja kilka lat temu wraz z remontem zyskała na estetyce (odświeżono też elewację i wymieniono barierki), nadal jednak jest to miejsce dość ponure. Szczególnie, że upodobali je sobie wandale, notorycznie „zdobiąc” ściany bohomazami. Mural ma być na to remedium.

Jak poinformował urząd miasta, przez cztery kolejne doby, w godz. od 23 do 4, kierowcy pod wiaduktem będą mogli poruszać się jednym pasem. Utrudnienia są związane z pracami polegającymi na oczyszczeniu i przygotowaniu powierzchni ścian.

Jak na razie urząd nie zdradził, jak będzie wyglądać malowidło.

11 KOMENTARZE

 1. O tak… Mural pod wiaduktem to jest to czego Kędzierzyn najbardziej potrzebuje… Do kompletu brakuje jeszcze lokomotywy – pomnika, oraz takiego pięknego, inteligentnego przejścia jak w Koźlu, z mrugającymi do przechodniów i kierowców kocimi oczkami…. ;-)

 2. Jak zwykle…czemu nie dziwi mnie to ciagłe jojczenie. Ponure żałosne i nudne już trochę. A niech będzie i lokomotywa… Ludzie ogarnijcie się.

  • Nawet przez takich ludzi,ktorzy akceptuja takie pierdoly nie ma rozwoju miasta.
   To trwonienie pieniedzy nic innego.Miasto bez pomyslu,bez rozwoju…dalej sypialnia Opola i to jest ponure i żałosne. Szkoda ze tego nie widzisz,no chyba ze myslisz o miejscu na starosc.

 3. To jest tylko nie potrzebne wyrzucanie pieniędzy, za te pieniądze można by było np. przeznaczyć na monitoring pod wiaduktem by wyłapać szkodników tego miasta co dewastują barierki jak i malują ściany to bardzo oszpeca miasto nasze…

 4. Mural jak mural ale nie rozumiem dlczego jego tematem są kwiaty.Po drugie to oświetlenie pod wiaduktem totalnie do wymiany. Tyle pieniędzy wydajemy a o nowoczesnym oświetleniu nikt nie pomyśli. Panie Maruszczak niech się PAN przejedzie pod mostem może PAN coś w końcu zobaczy. Na prawdę zacznijcie do cholery w końcu myśleć. Po trzecie czekam na obiecaną lokomotywę. Kiedy w końcu przewidziany jest termin jej posadowienia?
  Po czwarte mam prośbę do naszych radnych rozliczjcie inwestycje w naszym mieście Ruszcie tylki i zróbcie rekonesans po naszym mieście.W końcu to są nasze wspólne pieniądze a nie prywatny folwark niektórych osob.Nadchodzi 2019 wejście się w końcu do porządnej pracy a jak nie potraficie to dajcie sobie spokoj. Szkoda naszego miasta i kasy.

Skomentuj