Pod wiaduktem powstaną wielkie murale. Mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje

17

Bohomazy, wulgaryzmy… przez lata przejeżdżając pod wiaduktem kolejowym między Śródmieściem a Pogorzelcem obserwowaliśmy takie widoki. Czas z tym skończyć! Miasto otrzymało zgodę PKP na wykonanie murala pod wiaduktem i zwraca się z prośbą o pomoc do mieszkańców. Co tam namalować? Czekamy na Wasze pomysły!

Do zagospodarowania po każdej stronie wiaduktu jest aż 87,5 x 3,5 metra przestrzeni. Co się tam znajdzie – pędzący pociąg, miejska architektura, komiks, jakieś hasło? Liczymy na Waszą kreatywność!

Pomysły mogą być słowne, może to być uproszczony rysunek, ogólna wizja. Propozycje przesyłajcie na adres promocja@kedzierzynkozle.pl do 31 lipca. Znajdziemy artystów, którzy wykonają szczegółowy projekt, a potem go namalują. Zlikwidujmy to ponure miejsce na mapie miasta!

Źródło: urząd miasta

17 KOMENTARZE

 1. I co? Po muralu nie da się bazgrać sprayem? Nie da się na nim namalować bohomazów i wulgaryzmów? Taki mural to nawet paredziesiąt tysięcy złotych, wydanych tylko po to żeby ktoś i tak to zniszczył. Nawet jeśli nie lokalni wandale to spaliny i pył który wzbijają w powietrze przejeżdżające samochody… A kiedy będzie osobne przejście dla pieszych? Nie wiadomo…

 2. Dobry pomysł ale to musi być monitorowane przez 24h a tym bardziej na weekedny,myśle żeby były te rysunki związane z naszą grupą piłkarską,siatkarzami zaksy,benzenem i połączone z pogorzelcem i śrudmieściem

 3. Jedyne możliwe murale to wszelkie postaci WYKLĘTYCH. Tylko i wyłącznie WYKLĘCI, zapamiętajcie to sobie i cicho sza. To są bohaterowie na miarę naszych czasów. Niezłomni prawdziwi Polacy, zawsze w podziemiu, skryci w ciemności, działający z zaskoczenia nożem w plecy wroga ojczyzny. Idealne miejsce na upamiętnienie ich epokowych wyczynów, NIE ZAPOMNIMY, hwala błuchateerom

 4. No i jeszcze tego brakuje,bochomazy to niech namaluje sobie ten ktoś w domu,może będzie pasować do wystroju ,skończcie z tymi bazgrołami ,kurczę czy w tym mieście nie może wyglądać schludnie?

 5. Jak będą murale, to powinno się zamykać co jakiś czas przejazd, żeby wycieczki mogły sobie to oglądać. Taki pomysł Barejowy się udał w biurze promocji głupoty.

 6. Kolejny debilny pomysł włodarzy mniasta morzliwości. Pod wiaduktem widzi tylko ten kto jedzie. 80 m przejedzie w 5 sekund najwyżej. Piesi to margines ruchu i chyba nie target tego murala. Proponuję zrobić mural w kanałach sciekowych, efekt będzie ten sam – nikt tego nie zauwazy. Urzedasy, jeździcie tyle po Polsce I Świecie, ale naprawdę goowno widzicie…

 7. Jeśli już nasza władza samorządowa chce nas uszczęśliwić w sprawie wiaduktu to niech pomyśli o lepszym oświetleniu i monitoringu tego miejsca, a nie pokrywaniu go muralami.O osobnym tunelu dla pieszych i rowerzystów już nie wspomnę (bo jakiekolwiek starania w kierunku jego powstania najwyraźniej przekraczają możliwości obecnej ekipy rządzącej K-K).

 8. Sztuka w mieście też jest potrzebna. Podoba mi się ten pomysł. Podoba mi się to, że UM pyta mieszkańców o zdanie, a nawet projekt. Na muralach raczej inni nie tagują. Pędzący pociąg to akurat takie przewidywalne, mam nadzieje że posypią się ciekawe projekty ;)

 9. Inwestowanie większych funduszy powinno wiązać się z zainstalowaniem monitoringu.
  Niszczenie barierek z pleksi, to nagminny wandalizm, który do tej pory trwa zagrażając bezpieczeństwu tak przechodniów jak i zmotoryzowanych.
  Zniszczenie malowideł, to tylko kwestia czasu.
  A może lepiej pomyśleć o wyłożeniu ścian wiaduktu jakimś eleganckim pokryciem, bo obecne straszy, niczym mroczna piwnica.

Skomentuj