Pod mostem na Odrze w Koźlu ma powstać kładka dla pieszych

16

Ta inwestycja może rozwiązać odwieczny problem osób poruszających się pomiędzy parkiem a promenadą w Koźlu. Teraz naturalny ciąg pieszy przerwany jest ruchliwą jezdnią bez przejścia dla pieszych.

Pomiędzy parkiem a promenadą przemieszcza się wielu spacerowiczów i nie tylko. Po dojściu do mostu Józefa Długosza mają dwa wyjścia: zawrócić i obejść rozległe skrzyżowanie ulic Łukasiewicza z Racławicką, pokonując aż cztery przejścia dla pieszych (co może zająć nawet kilkanaście minut) lub przejść przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W praktyce większość osób decyduje się na to drugie.

Niestety, bezpośrednio przy moście Długosza nie ma miejsca na wytyczenie przejścia dla pieszych. Problem może rozwiązać stworzenie kładki dla pieszych poprowadzonej pod przęsłem mostu. Takie rozwiązania z powodzeniem funkcjonują w wielu polskich miastach – mówi radny Michał Nowak, który złożył do budżetu miasta wniosek w sprawie budowy kładki.

Zadanie znajduje się w tegorocznym budżecie miasta, ale nie zostało zrealizowane z winy wykonawcy. Prezydent Sabina Nowosielska zapewniła, że zostanie ono wprowadzone do budżetu na rok 2019 z puli tzw. wolnych środków. Prawdopodobnie najpierw powstanie koncepcja kładki.

16 KOMENTARZE

 1. We wrocławiu w jednym miejscu też tak jest i wcale nie tak często uczęszczanym, gdyby ktoś miałby się czepiać.. Pomysł bardzo dobry bo z przejściem na drugą strone promenady to bardzo cieżko

 2. A na osiedle Blachownia rowerzyści ( dorośli i dzieci ) w dalszym ciągu muszą jeździć ruchliwą ulicą przez most na kanale Gliwickim
  Czy to normalne ?

 3. @PIOTR: A co wspólnego ma kładka dla pieszych, pod mostem, ułatwiająca pieszym bezpieczne poruszanie się nad lewym, miejskim brzegiem rzeki – wzdłuż promenady, na tym samym brzegu rzeki – z mostem w Blachowni?! Naucz się Człowieku czytać ze zrozumieniem! To nie ma być mostek nad rzeką typu jak przy moście nad Kan. Gliwickim, na ulicy Grunwaldzkiej, w kierunku z Kędzierzyna na Cisową!

  • Ma to to wspólnego że zamiast budować coś w Koźlu można za te pieniążki wybudować to przy sluzie żeby tam to miejsce było bezpieczne dla rowerzystów i pieszych
   Proszę Pani Anno

  • Ma Pan rację Panie Bogusławie. Dużo ważniejsza jest tabliczka z Ludwikowskim, orzeł z granitu nad tablicą wyklętych oraz nazwa skweru przy dworcu. To są prawdziwe problemy mieszkańców miasta, a nie jakieś tam przejście.

  • I chodnik przez środek ronda. Rondo oczywiście wyklętych. A po obu stronach tego chodnika przez środek ronda stosowna wystawa o dokonaniach tychże wyklętych. Amen.

Skomentuj