Poczuli magię świąt. LKJ „Lewada” zorganizował spotkanie dla 600 osób niesamodzielnych i ich opiekunów

2

Pyszne jedzenie i cała masa atrakcji czekała na uczestników integracyjnego spotkania świątecznego dla osób niepełnosprawnych, niesamodzielnych i ich opiekunów. Impreza odbyła się w sobotę, 7 grudnia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie w ramach projektu „Nie – SAMI – Dzielni – rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne”.

– Na spotkanie ponad trzydziestoma autobusami przyjechały osoby m.in z Głubczyc, Kędzierzyna-Koźla, Nysy, Głogówka, Prudnika i Brzegu. W sumie gościliśmy ponad 620 osób z całego województwa. Odwiedziły nas osoby z domów pomocy społecznej, szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej oraz wszyscy ci, którzy pracują i pomagają osobom niepełnosprawnym. Celem głównym wydarzenia była integracja, ale też i to, aby nasi goście choć na chwilę zapomnieli o wszystkich troskach, które mają na co dzień – opowiada Anetta Sałacka z Ludowego Klubu Jeździeckiego „Lewada”.

Hala GOSiRu wypełniła się tego dnia kolędami i świąteczną atmosferą. Goście cieszyli się z obficie zastawionych stołów oraz licznych atrakcji, które przygotowano dla nich w tym roku. Dzieci tworzyły własne bombki choinkowe i brały udział w grach zręcznościowych. Wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w warsztatach zdobienia pierników oraz z fotobudki, do której goście z wielką radością przez kilka godzin ustawiali się w kolejce.

Po obiedzie do wspólnej zabawy porwał wszystkich uczestnik konkursu Eurowizji i laureat Szansy na Sukces – Krzysztof Bielecki – „Crizz Biel”, który już wkrótce będzie prowadził zabawę sylwestrową w GOSiR w Zakrzowie (więcej).

Spotkanie zakończyło się świątecznym przedstawieniem grupy teatralnej Promedia Team z Bierunia, która przez cały dzień dbała o dobry nastrój wszystkich gości.

2 KOMENTARZE

  1. Śpiewali kolendy… To, że artykuł dotyczy osób niepełnosprawnych, nie upoważnia autora do takich byków! Panie Natyna, stracił Pan koszulkę lidera na rzecz pana Słowika.

Skomentuj