Poćwicz, poruszaj się i pomóż chłopcom w walce z chorobą! Event charytatywno-sportowy „Aktywna 9-tka”

1

Mikołaj to sympatyczny, mądry chłopiec, który nagle zachorował na cukrzycę, mając niecharakterystyczne objawy i przebieg choroby. Jacob to optymistyczny, prawdziwy wojownik, który ma za sobą dwie trudne operacje i musi przejść kosztowną rehabilitację. To właśnie dla nich Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 organizuje event charytatywny „Aktywna 9-tka”.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 postanowiła ułatwić życie dwóm swoim uczniom, którzy codziennie zmagają się ze słabościami ciała. Z myślą o ich wsparciu szkoła organizuje event charytatywny „Aktywna 9-tka”.

Pomysł narodził się w głowach dwóch wyjątkach pań, Ewy Madej, trenerki pływania, i Katarzyny Miraszewskiej, przedstawicielki rady rodziców. Postanowiliśmy zaprosić wszystkich tych, którzy chcą aktywnie włączyć się w działania sportowe i tym samym pomóc dwóm uczniom szkoły. To uczniowie klas sportowych, w których życiu pojawiły się traumatyczne, trudne sytuacje. Obaj udowadniają, że są bardzo silni i odporni, lecz potrzebują naszego wsparcia. Chcemy ich wesprzeć, finansując pompę insulinową i wspomóc w kosztownej rehabilitacji – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9.

Mikołaj i Jacob to wspaniałe chłopaki, z których możemy brać przykład. Mimo słabości ciała nie poddają się, nie pokazują, że przechodzą ciężkie chwile, są radośni i patrząc na nich, nigdy byśmy nie pomyśleli, z jakimi trudami mierzą się codziennie – mówi Ewa Madej, trenerka.

Podczas wydarzenia przeprowadzone będą trzy treningi: taneczny, relaksacyjny i wzmacniający. Treningi będą dostosowane do kondycji każdego z uczestników, więc nie ma obaw, że ktoś zrezygnuje z ćwiczeń, mając zadyszkę. Podczas spotkania przeprowadzone będą loterie fantowe. Szkołę wsparło wiele firm, lecz „Dziewiątka” wciąż liczy na kolejnych sponsorów nagród. Jak podkreśla Ewa Madej, spotkanie jest przeznaczone dla każdego, kto chce pokazać swoje wielkie serce i wesprzeć uczniów.

– Nieważne, czy ktoś ćwiczy regularnie, okazjonalnie, a może nie uprawia sportu w ogóle. Wiek również nie odgrywa tu żadnej roli. Zależy nam na wspólnej zabawie, wzajemnym dopingu i miłym spędzeniu czasu, ale przede wszystkim na zebraniu jak największej sumy pieniędzy, aby pomóc naszym uczniom – dodaje.

Wydarzenie odbędzie się 12 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9. Aby wziąć udział w inicjatywie należy zapisać się, kontaktując z sekretariatem szkoły ze względu na sytuację epidemiologiczną liczba miejsc jest ograniczona. Nie ma jednak ograniczeń, jeśli chodzi o cegiełki, każdy może je kupić w dowolnej liczbie. Dochód z ich sprzedaży w całości przeznaczony będzie na potrzeby Mikołaja i Jacoba.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj