Pociągiem do Raciborza dłużej o 15 minut. Składy jeżdżą okrężną drogą

8

Pasażerowie kolei podróżujący na trasie z Kędzierzyna-Koźla do Raciborza od kilkunastu dni spędzają w pociągach więcej czasu. W związku z pracami remontowymi na stacji w Kędzierzynie-Koźlu składy jeżdżą okrężną drogą.

Wszystko przez roboty remontowo-modernizacyjne układu torowego. Pociągi kursujące między Kędzierzynem-Koźlem a Raciborzem nadkładają drogi, jadąc przez Sławięcice, skąd ponownie kierowane są na właściwą trasę. Sytuacja nie powoduje ominięcia żadnego z przystanków znajdujących się na trasie przejazdu składów, ale wydłuża czas jazdy o około 15 minut.

Utrudnienia będą towarzyszyć pasażerom przez najbliższe kilka miesięcy – pociągi wrócą na właściwą trasę nie prędzej niż w lipcu 2021 roku.

8 KOMENTARZE

  1. „Sytuacja nie powoduje ominięcia żadnego z przystanków znajdujących się na trasie przejazdu składów, ale wydłuża czas jazdy o około 15 minut.”

    To NIEPRAWDA !
    Pociągi spółki PKP Intercity z/w kierunku Racibórz/Rybnik nie zatrzymują się w stacji Kędzierzyn-Koźle !

  2. Pociąg z Raciborza do Kędzierzyna przez Sławięcice bardzo często jedzie opóźniony wyjazd z Raciborza opóźniony o 2 min. Kolej zamiast iść do przodu cały czas się cofa.

  3. Dobrze ze istnieje ta kolejowa obwodnica, przewaznie takie odcinki sa juz sciezkami rowerowymi i trzeba by objazd planowac przez Gliwice!!

  4. Chcąc coś osiągnąć i doprowadzić do lepszego komfortu podróżowania, trzeba niestety pocierpiec, przecież kiedyś bedzie koniec tych remontów, za rok będziecie w pół godziny w Raciborzu. Od razu Warszawy nie zbudowali

Skomentuj